Policjanci ruchu drogowego, po raz kolejny potwierdzili zagrożenia, zgłoszone przez mieszkańców naszego powiatu, za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dotyczyły one przekraczania dozwolonej prędkości na Alei Wolności w Przemyślu. 24-latka kierująca seatem, nie tylko została ukarana mandatem, ale też za prędkość, straciła prawo jazdy.

Dyslokowanie do służy policjantów ruchu drogowego na terenie naszego powiatu jest związane także z zagrożeniami zgłoszonymi przez mieszkańców za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomocne są również policyjne statystyki, dzięki którym funkcjonariusze mają wiedzę, w których miejscach najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych.

Policjanci przemyskiej drogówki, na bieżąco weryfikują zagrożenia zgłaszane na krajowej mapie. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Od stycznia 2022 roku, na mapę naniesiono 113 zgłoszeń dotyczących przekraczania dozwolonej prędkości, z czego 93 już zostało potwierdzonych.

Wczoraj, na Alei Wolności w Przemyślu, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilu kierowców, którzy przekroczyli prędkość. Zostali oni ukarani mandatami. Jedna z kierujących, 24-letnia kobieta siedząca za kierownicą seata, oprócz mandatu w wysokości 1500 złotych i 10 punktów karnych, straciła także prawo jazdy. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkość do 50 km/h, jechała z prędkością 104 km/h.

Przypominamy, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Znajdziemy tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja potwierdzi się, policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia. Pamiętajmy! Każdy może mieć wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Uwaga! Mapa nie służy do zgłaszania pilnej potrzeby interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numery alarmowe  112.

Poprzedni artykułKolejne pieniądze na prace remontowo-konserwatorskie bramy Fortu I Salis Soglio w Jaksmanicach
Następny artykułPolicyjne działania „Prędkość” w powiecie. Podsumowano akcję

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj