W dniach 1, 2 oraz 3 sierpnia 2022 roku, na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego odbędzie się przejazd kolarzy biorących udział w 79. edycji wyścigu „Tour de Pologne”. Na wielu odcinkach dróg nastąpią utrudnienia, natomiast ruch na drogach głównych zostanie całkowicie wstrzymany.

W dniach 1, 2 oraz 3 sierpnia br. – 79. edycja wyścigu „Tour de Pologne”, rozegra się również na terenie miasta i powiatu przemyskiego. W związku z przejazdem kolarzy, informujemy wszystkich mieszkańców, że na wielu odcinkach dróg nastąpią utrudnienia w ruchu, a ruch na drogach głównych zostanie całkowicie wstrzymany.

Utrudnienia 1 sierpnia 2022 r. :
• Gminy Orły i  Żurawica:  
Kolarze wjadą od strony gmin Orły i Żurawica, w godzinach od około 14.30 do 15.45 na trasie przejazdu wyścigu, czyli w miejscowościach: Niziny, Walawa, Wyszatyce, Bolestraszyce, Buszkowiczki i Buszkowice wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu peletonu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

• Miasto Przemyśl:
Trasa wyścigu przez Przemyśl prowadzi ulicami: Buszkowicką, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, Okulickiego, wyb. Woodrowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze pojadą na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu około godz: 13.30. Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe peletonu, który planowany jest w Przemyślu około godz. 16.40. Całkowite zamknięcie ruchu będzie na ulicach: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu (podany czas utrudnień może ulec zmianie).

• Gminy Przemyśl oraz Fredropol:
Po wyjeździe z terenu miasta około godz. 15.00, peleton pojedzie w kierunku Kalwarii Pacławskiej przez miejscowości: Pikulice, Grochowce, Kniażyce, Fredropol, Aksmanice, Huwniki, Kalwaria Pacławska, Gruszowa. Ruch na czas przejazdu zostanie wstrzymany i w w/w miejscowościach wystąpią utrudnienia. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Utrudnienia 2 sierpnia 2022 r.:
• Gminy: Fredropol, Bircza, Krzywcza oraz Dubiecko
W godzinach: 14.30 do godz. około 16.30 w miejscowościach: Makowa, Rybotycze, Posada Rybotycka, Łodzinka, Wola Korzeniecka, Bircza – droga krajowa nr 28, Stara Bircza, Leszczawa, Kuźmina. Na trasie wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Utrudnienia 3 sierpnia 2022 r.:
• Gminy: Krzywcza oraz Dubiecko
W godzinach 13.00 do godz. 15.00 w miejscowościach: Hucisko Nienadowskie, Średnia, Krzywcza, Ruszelczyce, Babice, Nienadowa, Dubiecko oraz Bachórzec. Na trasie wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

W czasie trwania wyścigu pojawią się utrudnienia w ruchu. Apelujemy, zarówno do zmotoryzowanych, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego, o ostrożność, wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i służb porządkowych.

Poprzedni artykułPijany wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję
Następny artykułDramatyczne chwile w Kuźminie. Mężczyzna z zatrzymaniem krążenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj