Alior Bank we współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu uruchomi kierunek studiów „Informatyka w biznesie”. Dzięki tej inicjatywie, młodzi mieszkańcy Podkarpacia będą mogli zdobyć atrakcyjne wyższe wykształcenie oraz unikalne umiejętności. Dodatkowo najlepsi absolwenci otrzymają szansę na zatrudnienie w Alior Banku.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, w 2021 roku z województwa podkarpackiego wyjechało prawie 23 tysiące osób. Podkarpacie, podobnie jak południowa i wschodnia część Polski, zmaga się z ujemnym bilansem migracji wewnętrznej. Jedną z szans na ograniczenie wyjazdów ludzi młodych z tych regionów może być współpraca biznesu z ośrodkami edukacyjnymi. Uczelnie wyższe są bowiem źródłem dostarczania wykwalifikowanych kadr i wiedzy potrzebnej do rozwoju przedsiębiorstw, zaś firmy mają know-how oraz niezbędne zaplecze eksperckie do przekazania umiejętności praktycznych.

W związku z powyższym, Alior Bank we współpracy z Państwową Akademią Nauk Stosowanych w Przemyślu, będzie kształcił studentów na kierunku „Informatyka w biznesie”. Dzięki temu młodzi ludzie otrzymają szansę rozwoju oraz zdobycia przydatnych umiejętności. Ponadto najlepsi z nich, otrzymają również możliwość zatrudnienia w Alior Banku.

W obszarze ESG Alior Bank chce być rozpoznawalny poprzez „S”, czyli dbałość o wyzwania społeczne. Do nich należy wyrównywanie szans młodych ludzi w dostępie od atrakcyjnego wykształcenia i zatrudnienia. Z naszej perspektywy to istotne, ponieważ umożliwia również rozwój Alior Banku. Wspieramy lokalne społeczności. Zwłaszcza cieszy nas możliwość współpracy ze środowiskami akademickimi. To ważne, by młodzi ludzie mogli rozwijać swoje kompetencje, nabywać nowe umiejętności i przede wszystkim rozpocząć karierę zawodową w swoich małych ojczyznach. Chcemy im w tym pomóc. Mając na uwadze owocną współpracę z Urzędem Miasta Przemyśla w przeszłości, to właśnie tam zdecydowaliśmy się uruchomić nasz kierunek studiów – mówi Grzegorz Olszewski, Prezes Zarządu Alior Banku.

Studia „Informatyka w biznesie” otwierają młodym mieszkańcom regionu przemyskiego nowe możliwości rozwoju oraz stanowią cenne wsparcie w rozpoczęciu kariery zawodowej. Od nowego roku akademickiego zajęcia na tym kierunku będą realizowane także przy udziale ekspertów z Alior Banku. Działanie jednostki ma skupiać się przede wszystkim na kształceniu specjalistów z branży IT, z uwzględnieniem specyfiki pracy zdalnej. Studenci otrzymają nie tylko cenną wiedzę teoretyczną, ale będą mieli także możliwość zdobywania doświadczenia w Alior Banku poprzez staże i praktyki. Ponadto, najlepsi z nich otrzymają możliwość ubiegania się o zatrudnienie w strukturach banku.

Studenci będą nabywać konkretne kwalifikacje, pożądane aktualnie na rynku pracy. Rozwiną także swoje zdolności w zakresie obsługi IT. Zgodnie z naszą strategią rozwoju, kładziemy szczególny nacisk na digitalizację i wdrażanie nowych technologii, więc podjęcie tej inicjatywy było naturalną koleją rzeczy. Mamy nadzieję, że w przyszłości Przemyśl będzie mógł stać się centrum kompetencyjnym IT Alior Banku – wyjaśnia Grzegorz Olszewski.

Współpraca z PANS w Przemyślu realizowana jest w ramach działania Alior Uniwersytetu. To wewnętrzna inicjatywa, w której pracownicy Alior Banku mogą poszerzać swoje umiejętności i nabywać nową wiedzą techniczną lub biznesową. Główny cel powołania AU to wzmacnianie procesów uczenia się oraz ciągłego udoskonalania własnych umiejętności i kompetencji. Alior Uniwersytet zakłada również prowadzenie programów stypendialnych i podejmowanie długofalowej współpracy z ośrodkami akademickimi. Efektem tego jest budowa silnej współpracy, pozwalające adekwatnie reagować na potrzeby rynku absolwentów: zarówno od strony ich merytorycznego przygotowania, jak i stworzenia warunków rozwoju ich potencjału oraz talentów.

Poprzedni artykułŁzy gwiazdą tegorocznych Dni Dubiecka [program]
Następny artykułPięć osób rannych w wypadku na obwodnicy Przemyśla [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj