W ogrodach Pałacu Prezydenckiego Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda spotkali się z dziećmi i młodzieżą w ramach corocznej akcji Bezpieczne Wakacje. – Bardzo się cieszymy, że możemy tu porozmawiać o tym, jak postępować, by wakacje były bezpieczne – mówił Prezydent RP do młodych gości.

Podczas spotkania Andrzej Duda wręczył też Medale za ofiarność i odwagę.

Za zasługi w ratowaniu życia ludzkiego odznaczeni zostali:

Antoni BOBKO (w sierpniu tego roku skończy 12 lat) wykazał się wielką odwagą i męstwem, organizując pomoc i ratując życie dwóch osób, które tonęły w morzu.11–latek będąc na wakacjach z rodzicami w Rusinowie, jako jedyny zachował zimną krew i pomyślał o tym, źeby zadzwonić po pomoc. Poprowadził ratowników na miejsce, zarządził dla nich korytarz, aby mogli swobodnie przejść po plaży.

To bardzo ważne, by niosąc pomoc, zawsze – jak to mówią – mierzyć siły na zamiary, czyli starać się ocenić, na ile jesteście w stanie pomóc sami, a na ile ta próba udzielenia pomocy nie będzie skuteczna i jeszcze może sprowadzić zagrożenie też na Was – podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent RP życzył wszystkim spokojnego i pogodnego lata. – Udanych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji! Żebyście wszyscy razem: z najbliższymi, z rodzeństwem, z rodzicami po wypoczynku wrócili spokojnie do domu, do swoich obowiązków w nowym roku szkolnym – powiedział.

źr. prezydent.pl

Poprzedni artykułPoprzecinał opony i zniszczył karoserię. 35-latek stanie przed sądem
Następny artykułSprawca tragicznego wypadku w Olszynce usłyszy zarzuty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj