Tak niskiego stanu wody w Sanie już dawno nie było. Aktualny stan wody w Przemyślu wskazywany przez stacje hydrologiczną Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynosi 91 cm. Wczoraj było to nawet 81 cm.

Stan alarmowy Sanu w Przemyślu wynosi 570 cm, a stan ostrzegawczy to 380 cm. Obecny poziom wody w Sanie jest więc niepokojąco niski.

San w Przemyślu:

San w Babicach:

Cały kraj obecnie mierzy się z bardzo trudną sytuację hydrologiczną. Od 27 czerwca na terenie zlewni Sanu od ujścia Wiaru panuje susza hydrologiczna.

IMGW wydało następujący komunikat:

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach w zlewni Sanu od ujścia Wiaru spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ.
Uwagi: Ostrzeżenie wydawane jest w sytuacji, gdy aktualne lub prognozowane wartości przepływu na stacjach wodowskazowych uznanych za reprezentatywne układają się poniżej SNQ przez minimum 10 dni w obrębie jednego obszaru hydrologicznego (który obejmuje grupę zlewni monitorowanych przez PSHM).

Poprzedni artykułZdalny odczyt wodomierzy skraca pracę w gminie Dubiecko
Następny artykułZ Przemyśla wyruszyła 42. Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę [foto, video]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj