Poprawa funkcjonalności przemyskiego dworca kolejowego – to między innymi temat środowej konferencji prasowej, która odbyła się na dworcu kolejowym w Przemyślu. Zdziennikarzami spotkali się: Piotr Rycerski – szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jacka Sasina, Krzysztof Golubiewski – członek zarządu PKP S.A oraz wicemarszałek Piotr Pilch.

Piotr Rycerski, szef Gabinetu Politycznego wicepremiera Jacka Sasina mówił o znaczeniu przemyskiego dworca, w kontekście ponad 2,5 mln osób, które ten dworzec przyjął w ostatnim okresie, w związku z wojną w Ukrainie.

Te 2,5 mln osób, które odwiedziły ten dworzec, to jest bardzo wzmożona eksploatacja tego dworca – mówił Piotr Rycerski, dodając, iż konieczna jest poprawa funkcjonalności tego obiektu.

Chcemy, żeby PKP przyjrzało się dokładnie temu, jak to funkcjonuje, co można zrobić lepiej, zwłaszcza w tej części, gdzie znajdują się ukraińscy uchodźcy, narażeni na różne warunki atmosferyczne– mówił Piotr Rycerski.

O znaczeniu przemyskiego dworca mówił także wicemarszałek Piotr Pilch, który dziękował za dotychczasową współpracę pomiędzy samorządem województwa, a PKP. Wicemarszałek mówił np. o wsparciu w postaci taboru kolejowego podstawianego przez PKP Intercity do przewozu uchodźców. Mówił także o wadze i znaczeniu kolejowych inwestycji planowanych w Przemyślu i na Podkarpaciu. W tym kontekście odniósł się do wizyty członka zarządu PKP S.A. – Krzysztofa Golubiewskiego.

Cieszę się z wizyty pana prezesa, dlatego, że cały dzień spędzi na Podkarpaciu. Tych wizyt jest kilka. Będziemy rozmawiali na wiele tematów interesujących mieszkańców z całego Podkarpacia, bo jest przewidziana wizyta wBakończycach pod Przemyślem i na Staroniwiew Rzeszowie oraz w Jaśle – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Wicemarszałek powiedział też, że cieszą go realizowane i planowane inwestycje kolejowe w województwie podkarpackim. Krzysztof Golubiewski podczas spotkania z mediami mówił,jak przedmówcy,o znaczeniu i wielkiej roli, jaką odegrał dworzec PKP w Przemyślu. Podkreślał, że jest pilna potrzeba poprawy dworcowej infrastruktury, aby stworzyć lepsze warunki zarówno dla pracujących na nim służb, jak i dla pasażerów. Mówił także o zakupach nowego taboru oraz inwestycjach kolejowych, w tym o tej planowanej w Bakończycach pod Przemyślem:

Intercity w swej strategii zakłada do 2030 roku bardzo intensywny wzrost liczby połączeń.

Rozstrzygane są bardzo duże przetargi na dziesiątki pojazdów, na elektryczne zespoły trakcyjne. Między innymi tutaj w Przemyślu, na Podkarpaciu powstanie największa w regionie i najnowocześniejsza baza zaplecza kolejowego. Właśnie po to, żeby te nowoczesne pociągi mogły być obsługiwane i serwisowane – mówił Krzysztof Golubiewski.

źr. UMWP

Poprzedni artykułStary Młyn w Nienadowej zyskał nowe życie [foto]
Następny artykułGroźne zderzenie na trasie Sierakośce-Aksmanice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj