Na terenie powiatu przemyskiego, policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania „Bezpieczny pieszy”. Mundurowi przyglądali się zachowaniom pieszych, ale też kierujących. Podczas działań, funkcjonariusze ujawnili 55 wykroczeń, 41 z nich popełnili kierowcy względem pieszych, a 14 wykroczenia zostało popełnione przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj, głównie w rejonach miejsc, gdzie przemieszczają się piesi, policyjne patrole obserwowały, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego oraz kierowcy stosują się do przepisów. Głównymi adresatami tych działań byli piesi. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej w Przemyślu ujawnili 55 wykroczenia, z czego41 popełnili kierowcy. Główne przewinienia to wyprzedzanie na przejściu dla pieszych i prędkość.

Wykroczenia popełniane przez pieszych, to chodzenie niewłaściwą stroną drogi i brak elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmroku.

Podczas prowadzanych działań, za popełnione wykroczenia, funkcjonariusze ukarali mandatami 34 kierujących pojazdami i 4 pieszych.

Pamiętajmy, że prowadzone cyklicznie działania nie zastąpią rozsądku uczestników ruchu drogowego, dlatego po raz kolejny apelujemy o rozwagę, wzajemną życzliwość i przestrzeganie przepisów przez wszystkich użytkowników dróg.  Zmienna pogoda dodatkowo wpływa na warunki podróżowania oraz widoczność i bezpieczeństwo pieszych.

Należy pamiętać, że każdy pieszy, poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Wówczas kierujący pojazdem ma możliwość dostrzeżenia pieszego z odległości nawet 150 metrów, co pozwala mu na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej życie i zdrowie.  

Apelujemy także do kierowców zbliżających się do przejścia dla pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych.

Poprzedni artykułChciał kupić ekogroszek, stracił 5000 zł przez oszustów
Następny artykułChciał przewieźć przez granicę kilkadziesiąt tys. złotych bez pozwolenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj