Obywatel Brazylii mieszkał i pracował na podstawie fałszywych dokumentów na terenie UE. Zatrzymali go funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce.

2 stycznia do odprawy w przejściu pieszym w Medyce zgłosił się 24-letni Brazylijczyk. W trakcie szczegółowej kontroli podróżnego wychodzącego z Polski mundurowi ze Straży Granicznej ujawnili, że oprócz oryginalnego brazylijskiego paszportu posiadał także fałszywe portugalskie dokumenty – dowód osobisty oraz dwa prawa jazdy wydane na różne dane z jego wizerunkiem. Strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemiec przebywał i pracował we Francji. Tam też posługiwał się nieprawdziwymi dokumentami.

Celem podróży Brazylijczyka była Ukraina. Chciał tam uczyć sztuk walki. Jak się okazało mężczyzna przeterminował legalny pobyt na terenie UE, a portugalskie fałszywki miały legalizować jego pobyt. Za komplet podrobionych dokumentów zapłacił we Francji 500 euro.

Cudzoziemiec przyznał się do próby wykorzystania fałszywych dokumentów i dobrowolnie poddał karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Otrzymał także zobowiązanie do powrotu oraz roczny zakaz wjazdu do państw Schengen.

W 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili ponad 750 fałszywych dokumentów różnego typu. 

Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Medyce. Nie żyje 64-latek
Następny artykułW czasie pogrzebu Benedykta XVI w kościołach zabiją dzwony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj