Ponad 5 000 złotych stracił 39-letni mieszkaniec gminy Medyka, który przez portal ogłoszeniowy chciał kupić ekogroszek. Po przelaniu pieniędzy na konto bankowe sprzedającego, kontakt z nim się urwał. Policjanci apelują o rozwagę podczas transakcji internetowych!

Niewątpliwie w ostatnim czasie węgiel stał się towarem deficytowym i atrakcyjnym obszarem do działalności nieuczciwych sprzedawców. Okazuje się, że fakt ten wykorzystują także oszuści, którzy wręcz żerują na ludzkiej nieświadomości. Wszystko dla chęci szybkiego, ale niezgodne z prawem wzbogacenia się.

12 września br., 39-latek z gminy Medyka złożył zawiadomienie dotyczące oszustwa. Jak ustalili policjanci, mężczyzna szukał w internecie cenowo atrakcyjnych ogłoszeń. Na jednej ze stron znalazł korzystną ofertę i zamówił dwie tony ekogroszku. Oszust podał kupującemu, numer konta i zapewnił, że do trzech dni przesyłka węgla będzie zrealizowana. Kiedy 39-latek nie otrzymał w terminie zamówionego i zapłaconego towaru, próbował skontaktować się z firmą u której zamawiał opał. Niestety numer telefonu firmy był nieaktywny, a strona internetowa została usunięta. Wtedy poszkodowany zorientowało się, że został oszukany i sprawę zgłosił Policji.   

Policjanci apelują o rozwagę podczas internetowych zakupów oraz stosowanie zasady ograniczonego zaufania. Uważajmy też na tzw. super okazje i promocje, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy numery telefonów, sklepy w ewidencji działalności gospodarczej KRS czy innych rejestrach, porównując zawarte tam dane z ich danymi na stronach internetowych. Nie daj się oszukać!

Poprzedni artykułKampania wrześniowa. 14 września ’39 r. skapitulował Przemyśl
Następny artykuł„Bezpieczny pieszy”. Policjanci ujawnili 55 wykroczeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj