W ciągu jednego dnia funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali ciężarówkę oraz naczepę o łącznej szacunkowej wartości 150 tys. złotych.

Nad ranem 14 lipca przejściu granicznym w Medyce odzyskano utracony samochód ciężarowy marki Iveco. Kierowcą pojazdu był 27-letni obywatel Ukrainy, który zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski. Mundurowi w czasie kontroli granicznej ustalili, że ciężarówka trzy lata temu została utracona w Hiszpanii i jest poszukiwana przez tamtejsze władze. Pojazd o szacunkowej wartości 50 tys. złotych został zatrzymany, a następnie przekazany funkcjonariuszom Policji.

Kilka godzin później strażnicy graniczni na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymali naczepę marki Krone (typu chłodnia). Podczas szczegółowej kontroli legalności pojazdu stwierdzono ingerencje w pole numerowe VIN. Zespołem pojazdów ciężarowych kierował 26-letni obywatel Polski, który został przesłuchany w charakterze świadka. Naczepa o szacunkowej wartości 100 tys. złotych zostanie poddana szczegółowej ekspertyzie.

W bieżącym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już ponad 70 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich  łączna szacunkowa wartość przekracza 4 mln złotych.

Poprzedni artykułPielgrzymi z Przemyśla dotarli na Jasną Górę [foto, video]
Następny artykuł11-letni Antek z Przemyśla uratował tonących w Bałtyku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj