Po wstrząsających informacjach o likwidacji klubu „Czuwaj Przemyśl” pojawia się dla fanów drużyny z Zasania światło w tunelu. Piłkarze wciąż trenują, a Okręgowy Związek Piłki Nożnej może zgodzić się na wystartowanie zespołu przejętego przez inne stowarzyszenie w wiosennych rozgrywkach.

Informacja o upadku Czuwaju Przemyśl poruszyła sportową Polskę:

Do sytuacji wokół klubu odniósł się również Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Poruszenie odnośnie czwartkowej decyzji Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro było tak duże, że dotychczasowa prezes klubu Jolanta Korab za pośrednictwem Facebooka wystosowała oświadczenie o następującej treści:

W związku z krążącymi, błędnymi informacjami. Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro informuje, że klub sportowy CZUWAJ nie został zlikwidowany. Natomiast, z dniem 17.02.2022, mając na uwadze dobro klubu zarząd Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro podał się do dymisji. W stan likwidacji postawione zostało Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro. Decyzja ta podyktowana została licznymi atakami na klub i działaczy. Całą infrastrukturę sportową zgodnie z życzeniem przejmuje Stowarzyszenie Sportowe Zasanie. Na to zgadza się Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro. Są to tylko zmiany formalne. Drużyny sportowa seniorów może przystąpić do rozgrywek regulaminowo i zgodnie z wymaganiami PZPN. Stowarzyszenie udzieli pełnego, merytorycznego wsparcia Stowarzyszeniu Sportowe Zasanie w rozpoczęciu statutowej działalności. Czuwaj jest, był i będzie.

Kibice „Harcerzyków” nie pozostawili tego stanowiska bez komentarza:

Pani Prezes mija się z prawdą już w pierwszym zdaniu. Stowarzyszenie Klub Sportowy Czuwaj został uchwała walnego zebrania członków postawiony w stan likwidacji już w 2014 r. Przyczyną była spirala długów, które powstały m.in. przez zaniechania p. Jolanty Korab, która nie płaciła składek do ZUS i US. Obecnie nie istnieje taki podmiot jak „klub sportowy Czuwaj”. Jedynym istniejącym podmiotem, który ma podpisane umowy z Gminą Miejska Przemyśl i uczestniczy w rozgrywkach sportowych jako „CZUWAJ PRZEMYŚL” jest Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro! W skrócie: Stowarzyszenie = Klub.
Nie było też żadnych ataków na Klub i działaczy, a jedynie narastająca od miesięcy krytyka poczynań Pani Jolanty Korab wywołana frustracją i zniecierpliwieniem związanym z niekompetencją, niesłownością i nierzetelnością w działaniach podejmowanych przez Panią Prezes. Warto w tym miejscu nadmienić, że oskarżenia Pani Prezes w stosunku do kilku sympatyków o kierowanie wobec niej gróźb karalnych nie znalazły potwierdzenia i postępowanie w tej sprawie zostało umorzone.
Z przytoczonego oświadczenia wynika, że dla dobra Klubu Pani Prezes postanowiła go zlikwidować. Bareja by tego lepiej nie wymyślił.
Odnośnie uchwały o przekazaniu sportowej infrastruktury stowarzyszeniu Sportowe Zasanie to ma ono taką moc prawną jak uchwała o przekazaniu majątku FC Barcelonie czy Stowarzyszeniu Wielbicieli Kreskówek (można wstawić dowolny podmiot). Nikt z przedstawicielami Sportowego Zasania nie rozmawiał na ten temat, nie została podpisana żadna umowa, a jego przedstawiciele nie zostali zaproszeni na nielegalne walne ani dopuszczeni do udziału w obradach. O jakim wsparciu i współpracy zatem mowa?!?

Fani z Zasania informują o kolejnych postaciach z tak zwanej listy hańby, które dystansują się od działań Jolanty Korab uważając, że podczas czwartkowego zebrania zostali przez nią wprowadzeni w błąd.

Kibice podkreślają, że na normalizacje sytuacji w klubie liczą nie tylko oni, ale również rodzice dzieci trenujących w szkółce oraz zawodnicy pierwszej drużyny, którzy wciąż przygotowują się do startu rozgrywek.

Wśród sympatyków Czuwaju pojawiają się głosy zapowiadające działania mające zgromadzić wokół klubu ludzi i środki pozwalające odbudować jego potencjał:

Poprzedni artykułWilki pod Przemyślem. Urzędy apelują!
Następny artykułZniszczył kamery monitoringu, żeby nie zarejestrowały kradzieży samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj