Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował o dzisiejszym spotkaniu z Zarządem Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro na którym wypracowana została wspólna procedura postępowania w celu dalszego funkcjonowania klubu Czuwaj Przemyśl.

W ubiegły czwartek podaliśmy wstrząsające informacje o tym, że Walne Zebranie Stowarzyszenia Czuwaj Wiaro podjęło uchwałę o likwidacji Klubu. O dramatycznej sytuacji klubu założonego przez harcerzy zrobiło się głośno w sieci. Głos zabrał prezydent Bakun informując, że w stowarzyszeniu miało dojść do zmiany zarządu i klub miał kontynuować normalne funkcjonowanie.

Kibice zaczęli organizować ratunek dla 104-letniego klubu. Pojawiły się informacje, że Okręgowy Związek Piłki Nożnej zgodzi się, by zespół prowadzony przez nowe stowarzyszenie wystąpił wiosną w rozgrywkach.

Jednak jak poinformował dziś Prezydent Bakun:

W najbliższy piątek tj. 25 lutego 2022 zostanie zwołane Nadzwyczajne Walne Zebranie członków, na którym zostanie podjęta uchwała o uchyleniu uchwały o likwidacji klubu, oraz zostanie podjęta uchwała o powołaniu nowego zarządu. Ustępujący zarząd protokolarnie przekaże wszystkie dokumenty nowemu zarządowi. Wszystkie umowy z miastem, z POSIRem, wnioski na dotacje zostają zachowane. Stowarzyszenie będzie w dalszym ciągu funkcjonować jako Stowarzyszenie Czuwaj Wiaro i prowadzić klub sportowy Czuwaj Przemyśl.

Miasto udzieli wszelkiego wsparcia merytorycznego i prawnego, zarówno w organizacji Walnego Zebrania, jak również w procesie kształtowania się nowego zarządu.

Poprzedni artykułChciał zostać piłkarzem w Polsce. Obywatel Burundi zatrzymany w Medyce
Następny artykułWojna na Ukrainie. Przemyśl gotowy na przyjęcie uchodźców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj