W niedzielę na stadionie im. M. Słabego w Przemyślu odbył się mecz pomiędzy drużynami Czuwaj Przemyśl – Polonia II Przemyśl. Podczas spotkania doszło do incydentu, jednak policyjne siły szybko udaremniły chuligańskie zachowanie kibiców. Funkcjonariusze wylegitymowali ponad 150 osób. Dwie osoby zostały zatrzymane.

Spotkanie to zgromadziło kilkuset kibiców obu drużyn. W pewnym momencie grupa pseudokibiców, poza terenem stadionu, podpaliła flagę tzw. sektorówkę. Gdy policjanci ruszyli chcąc wylegitymować znajdujące się tam osoby, grupa mężczyzn zaczęła rzucać w kierunku funkcjonariuszy różnymi przedmiotami.

Bezpośrednio po meczu dwóch policjantów wymagało pomocy medycznej, ponieważ odnieśli lekkie obrażenia. Trzech innych funkcjonariuszy zgłosiło fakt doznania niegroźnych obrażeń już po zakończeniu czynności.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz zmuszanie ich  przemocą do odstąpienia od czynności służbowych. Drugi był poszukiwany do odbycia kary.

Derby Przemyśla. Kibice Czuwaju starli się z policją. Polonia nie wpuszczona na mecz [foto, video]


 
Policjanci wylegitymowali ponad 150 osób. Nałożyli 31 mandatów karnych, a do sądu w najbliższym czasie zostanie skierowanych 11 wniosków o ukaranie.  

Obecnie trwają intensywne czynności w tej sprawie, m.in. analizowane są nagrania z kamer wideo i monitoringu, w celu identyfikacji osób, które dopuściły się zakłócenia porządku publicznego- podsumowała akcję policja.

Nie podano ilu łącznie funkcjonariuszy uczestniczyło tego dnia w zabezpieczaniu wydarzenia.

Podkarpacki ZPN prowadził na you Tube transmisję ze spotkania. widać na nim zajścia z trybun:

Poprzedni artykułZuchwała kradzież rzeczy przeznaczonych dla uchodźców
Następny artykułPijany 22-latek zatrzymany na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj