Wczoraj na facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun poinformował, że magazyny z żywnością i art. pomocy dla uchodźców są pełne. Brakuje jednak koców, płaszczów przeciwdeszczowych i łóżek polowych oraz namiotów, jakie służby chcą rozstawić w pobliżu przejść granicznych.

We wpisie czytamy:

Otwieramy magazyny, ale pod konkretną potrzebę. Organizujemy się do rozszerzonej pomocy i przeniesieniu pomocy na tereny przygraniczne po drugiej stronie.

Czego potrzebujemy? koce termiczne ogrzewacze chemiczne bielizna i skarpety termoaktywne, ciepłe czapki, rękawiczki (tylko to, bez odzieży) kuchenki turystyczne na gazowe kartusze, kartusze z gazem latarki zwykłe i czołowe, baterie do latarek

Potrzebujemy też rzeczy, o które aż głupio nam prosić, ale dzięki temu uratujemy setki, lub tysiące osób, naprawdę Jeżeli więc ktoś jest w stanie zakupić, lub zrobić zbiórkę na następujące rzeczy: namiot medyczny ratunkowy PRO o długości około 5-6 metrów (koszt około 30-32 tyś), podamy specyfikację nagrzewnice do namiotów agregaty prądotwórcze oświetlenie zewnętrzne budowlane (LED)ł óżka polowe

Tych rzeczy nie musimy kupować (bo faktycznie tego nie napisałem), możemy wypożyczyć! Tak wiem, to wszystko to dużo, ale zamierzamy wysłać pomoc w miejsce gdzie jest najbardziej potrzebna. Na drugą stronę granicy. W tej chwili trwa tam ogromny kryzys, a z upływem czasu będzie tylko gorzej. Osoby oczekujące w kolejce stoją bez żadnej osłony już trzeci dzień, w deszczu, mrozie, często niezabezpieczeni i bardzo słabo wyekwipowani. Na granicy Medyka-Szeginie ratownicy po stronie polskiej mają ręce pełne pracy i odsyłają mnóstwo osób do szpitala w Przemyślu. Hipotermii, odwodnienia, zaburzenia krążenia, depresje… To ostatnia chwila żeby realnie uratować wiele osób.

Planujemy utworzyć w rejonie do 10 km od granicy punkty opieki medycznej oraz punkty odpoczynkowe i zaopatrzeniowe. W odległości 3 km od siebie ustawimy namioty wraz z obsadą dla osób które potrzebują pomocy, osób głodnych, spragnionych, wycieńczonych oczekiwaniem. Obsadą będą lekarze i wolontariusze. Zapewnimy dostawy żywności, leków, środków czystości, odzieży i koców z Polski. Cała pomoc, którą do nas kierujecie będzie służyła dodatkowo już w rejonie kolejki do przejścia.

ZRÓBMY TO WSPÓLNIE, PROSZĘ WAS!!!

Prezydent Bakun zgłasza również zapotrzebowanie na tłumaczy:

Poprzedni artykułChcąc zawrócić, spadł do rowu. W aucie przewoził rodzinę z Ukrainy [foto]
Następny artykułZmiana organizacji ruchu na autostradzie. Korytarz humanitarny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj