Policjanci z Przemyśla, w sobotę i niedzielę, prowadzali akcję „Trzeźwy weekend”. W trakcie działań stróże prawa sprawdzali nie tylko trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów oraz przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa. W wyniku przeprowadzonych działań na terenie powiatu przemyskiego dwie osoby straciły uprawnienia za jazdę na „podwójnym gazie”.

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę, przemyscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. Miały one na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości prawie 600 kierujących. Niestety wśród kierowców znalazły się dwie osoby, które kierowały swoimi autami, mimo że wcześniej piły alkohol.

W sobotę na ul. Jagiellońskiej w Przemyślu, kierująca samochodem osobowym marki Renault, 62-letnia mieszkanka Przemyśla, zdecydowała się na jazdę mając w organizmie 3 promile alkoholu.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany także w sobotę w miejscowości Ostrów. 28-letni mieszkaniec Przemyśla, kierując samochodem marki BMW, był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,32 promila alkoholu w organizmie.

Kierujący stracili swoje prawa jazdy i teraz będą tłumaczyć się przed sądem.

Przestrzegamy przed wsiadaniem za kierownicę po alkoholu i przypominamy o odpowiedzialności karnej. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast obligatoryjnie zasądzona zostaje grzywna w wysokości minimum 5 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów minimum na 3 lata. Pamiętajmy, że alkohol może być niebezpieczny dla kierującego, nawet 24 godziny od jego spożycia.

Poprzedni artykułRusza przebudowa mostu kolejowego. Będą zmiany w organizacji ruchu
Następny artykułBędą kolejne edycje Festiwalu Łączy nas Historia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj