Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce zatrzymali Łotysza poszukiwanego przez zagraniczne służby. Mężczyzna handlował lekami o działaniu narkotycznym. Grozi mu do 8 lat więzienia.

29 grudnia w Nakle (pow. przemyski) patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej renault na czeskich numerach rejestracyjnych. Jednym z pasażerów podróżujących samochodem był 33-letni obywatel Łotwy. W trakcie kontroli dokumentów mundurowi z SG ustalili, że dane podróżnego figurują w międzynarodowych bazach poszukiwawczych. Władze Łotwy wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania (ENA) oraz czerwoną notę Interpolu. Cudzoziemiec  był poszukiwany za posługiwanie się fałszywymi receptami na leki o działaniu psychotropowym i odurzającym oraz handel nielegalnie uzyskanymi preparatami.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już ponad 330 osób poszukiwanych przez krajowe i zagraniczne służby.

Poprzedni artykułStrażacy i policjanci edukują o zagrożeniach w okresie grzewczym
Następny artykułMalutki Franek walczy z chorobami. Syn żołnierza potrzebuje najdroższego leku świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj