Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Przemyśla zatrzymali kobietę, która posiadała nielegalne papierosy i alkohol. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 200 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków skarbowych akcyzy i nielegalne wyroby spirytusowe. 70-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego usłyszała zarzuty.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Przemyśla otrzymali informację, że 70-letnia mieszkanka naszego powiatu, w jednym z kiosków z artykułami spożywczymi handluje nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholem, bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

W poniedziałek, policjanci potwierdzili swoje podejrzenia. W kiosku, na podłodze, zauważyli butelki z alkoholem, a w reklamówkach papierosy różnych marek. Podczas przeszukania policjanci ujawnili i zabezpieczyli 207 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej oraz 12,5 l nielegalnego alkoholu.

70-latka już usłyszała zarzuty m.in. wprowadzania do obrotu wyrobów tytoniowych w opakowaniach, na których nie zamieszczono ostrzeżenia zdrowotnego w języku polskim, sprzedaży alkoholu bez zezwolenia oraz posiadania nielegalnych papierosów i alkoholu.

Wstępne straty, na jakie narażony został Skarb Państwa, oszacowano na kwotę ponad 4 tys. złotych. Teraz dalszym losie mieszkanki powiatu przemyskiego zadecyduje sąd.

Kobiecie grozi grzywna oraz przepadek nielegalnego towaru.

Poprzedni artykułWłamał się do sklepu i ukradł pieniądze. 17-latek stanie przed sądem
Następny artykułRusza przebudowa mostu kolejowego. Będą zmiany w organizacji ruchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj