Miasto Przemyśl poinformowało o statystykach związanych z urodzeniami i śmiercią w mieście w minionym roku. Na stronie Urzędu Miasta Przemyśla czytamy:

Tych najsmutniejszych zdarzeń, czyli zgonów, zarejestrowaliśmy w ubiegłym roku łącznie 1344. W tym samym czasie udzielono ślubów cywilnych lub zarejestrowano śluby wyznaniowe w liczbie 280, przy czym najwięcej małżeństwa w naszym mieście miało miejsce w okresie letnim, czyli od początku lipca do końca września, bo aż 142. W 2022 roku w naszym mieście urodziło się 891 dzieci, w tym 420 dziewczynek i 471 chłopców.

Najciekawsze są oczywiście statystyki dotyczące nadawanych imion. Wśród dziewczynek króluje Hanna (imię nadawane 29 razy), Zuzanna (25) i Lena (20). Chłopcy najchętniej nazywani byli: Nikodem (25 razy), Jan (21), Tymon (20).

Nie zabrakło imion oryginalnych i rzadko spotykanych takich jak: Lili, Gaweł, Baya, czy Luka. W tym spisie można także znaleźć także imiona dzieci urodzonych przez mamy, które przyjechały do nas z Ukrainy: Sofija, Vira, Daryna, PolinaMarika, Oleksij.

Poprzedni artykułKoniec poszukiwań 62-latki. Znaleziono ciało
Następny artykułPoszukiwana ciężarówka zatrzymana w Medyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj