Policjanci zatrzymali 28-latka, który idąc środkiem drogi uszkodził dwa samochody. Dodatkowo mężczyzna odpowie za znieważenie interweniujących policjantów oraz za naruszenie nietykalności cielesnej jednego z nich. Sprawcy grozi teraz 5 lat więzienia.

Początkiem września br., policjanci odebrali zgłoszenie, że środkiem ul. Lwowskiej w Przemyślu, idzie nietrzeźwy mężczyzna i kopie w przejeżdżające obok niego samochody, które jadą z małą prędkością, aby go nie potrącić.

Na miejscu funkcjonariusze zastali nietrzeźwego, agresywnego mężczyznę oraz zgłaszającego interwencję. Mężczyzna wskazywał uszkodzenia w swojej dacii. Po chwili do policjantów podszedł kolejny poszkodowany, który poinformował ich, że jego pojazd służbowy m-ki Skoda, również został uszkodzony przez tego mężczyznę. Agresor kopał w karoserię jego auta.

Podczas całej interwencji, 28-latek, który uszkodził pojazdy, zachowywał się agresywnie i mimo, że funkcjonariusze próbowali go uspokoić, ten nie reagował na ich polecenia. Mężczyzna podczas próby zatrzymania nagle zaatakował jednego z interweniujących mundurowych. Wypchnął funkcjonariusza na jezdnię, po której poruszały się pojazdy i cały czas znieważał policjantów, używając przy tym słów wulgarnych.

Mundurowi zatrzymali 28-latka. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty zniszczenia mienia, naruszenia nietykalności cielesnej policjanta oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.

Poprzedni artykułNie ustąpiła pierwszeństwa, doszło do wypadku. Cyklista w szpitalu [foto]
Następny artykułPirat drogowy zatrzymany w Lipie. Stracił prawo jazdy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj