Policjanci z przemyskiej komendy podczas wspólnych działań ze Strażą Ochrony Kolei zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież złomu kolejowego. Straty, jakie spowodowali swoim działaniem wynoszą blisko 1,5 tys. złotych.

Wczoraj funkcjonariusze z przemyskiej komendy prowadząc wspólnie ze Strażą Ochrony Kolei działania pn.”Pandora” uzyskali informacje, że w jednym z punktów skupu złomu znajdują się metalowe elementy konstrukcyjne, które zostały skradzione z terenu PKP w Przemyślu.

W rozwiązanie tej sprawy zaangażowali się funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei oraz Wydziału Wywiadowczo-Interwencyjnego przemyskiej komendy. W trakcie czynności ustalono przebieg zdarzenia, jak również miejsce, z którego sprawcy zabrali metalowy złom.

Zgromadzone dowody pozwoliły na odnalezienie sprawcy, 37-letniego mieszkańca powiatu płońskiego, którego zatrzymano i doprowadzono do jednostki Policji. Wkrótce okazało się, że nie był on jedynym podejrzanym w tej sprawie. Okazało się również, że elementy infrastruktury kolejowej zostały przywiezione do punktu skupu dwukrotnie. Jeszcze tego samego dnia policjanci dotarli do drugiego ze sprawców, którym okazał się 27-letni mieszkaniec powiatu płońskiego.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa kradzieży. Składając wyjaśnienia przyznali, że dwukrotnie wywieźli złom z budowy. Jak stwierdzili, nie zdawali sobie sprawy, że ich działanie może być uznane za kradzież, ponieważ myśleli, że nieużytkowane elementy kolejowe nie przedstawiają żadnej wartości.

O dalszym losie podejrzanych zdecyduje sąd.

Przypominamy – zgodnie z art. 278 § 1 kodeksu karnego, kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Poprzedni artykułRosną ceny za elektryczność. Miasto Przemyśl stoi przed wielkim wyzwaniem
Następny artykułSpowodował kolizję, odjechał i wrócił. Dostał 5000 zł mandatu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj