Przed weekendem w Piątkowej, nieopodal cerkwi św. Dymitra, uczniowie Szkoły Podstawowej w Żohatynie wraz z leśnikami Nadleśnictwa Dynów zasadzili las Pamięci Jana Pawła II. Akcja odbyła się w ramach ogólnopolskiej inicjatywy „Łączą nas drzewa”.

Akcja rozpoczęła się wspólną modlitwą, poświęceniem sadzonek oraz uczestników, a także krótkim przypomnieniem i wyjaśnieniem jak ważny jest las dla człowieka. Przytoczone zostało również nauczanie Jana Pawła II i Jego wielkie umiłowanie do przyrody. Następnie wysadzono przygotowane sadzonki dębu szypułkowego, jako symbol wytrzymałości, długowieczności i siły. Po przeprowadzonym, przez Służbę Leśną, instruktażu dotyczącym prawidłowego sadzenia drzewek wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem, zaangażowaniem i uśmiechem na twarzach przystąpili do pracy. Każdy z sadzących sfotografował zasadzone przez siebie drzewo, aby w przyszłości móc do niego wrócić i zobaczyć na własne oczy jego wzrost i rozwój.

W akcji wzięli udział m.in.: ks. Witold Głuszek – proboszcz parafii Tarnawka, Burmistrz Miasta i Gminy Dubiecko Jacek Grzegorzak, Przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Brożyna, strażacy z OSP Tarnawka, Uczniowie Szkoły Podstawowej w Żohatynie wraz z opiekunami, pracownicy ZUL Stanisław Hyliński, świadczący na co dzień usługi w Leśnictwie Piątkowa oraz pracownicy Nadleśnictwa Dynów z Nadleśniczym Krzysztofem Strzyżem. Po posadzeniu drzewek uczestnicy mieli okazję zwiedzić odrestaurowaną niedawno cerkiew. Cała akcja zakończyła się ogniskiem oraz tradycyjnym pieczeniem kiełbasek.

Poprzedni artykułEurobus Przemyśl awansuje do futsalowej ekstraklasy
Następny artykułW Dubiecku powstanie miejski żłobek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj