Samorządowcy z gminy Bircza oraz starostwa powiatowego w Przemyślu wzięli udział w konferencji prasowej dotyczącej budowy lotniska w Woli Korzenieckiej k. Arłamowa. Trwa spór między samorządami dotyczący budowy portu lotniczego w gminie Bircza.

W Urzędzie Gminy w Birczy odbyło się spotkanie władz powiatu przemyskiego, powiatu bieszczadzkiego, Lasów Państwowych oraz Hotelu Arłamów z przedstawicielami władz gminy Bircza.

Kilka dni temu doszło do konfrontacji burmistrza Ustrzyk Dolnych z wójtem Birczy ws. budowy lotniska w Arłamowie. Bartosz Romowicz, samorządowiec z Bieszczadów chce przyłączenie terenów Woli Korzenieckiej do gminy Ustrzyki, a tym samym zagarnięcia terenów lądowiska.

Władze gminy Bircza nie zgadzają się na podział terytorialny. Sam pomysł budowy lotniska popierają.

W czasie konferencji padły słowa: Nie ma zgody Rady Gminy Bircza jak również Rady Powiatu Przemyskiego na zaproponowaną zmianę granic. Takie rozwiązanie w ogóle nie wchodzi w grę”- powiedział Grzegorz Gągola, wójt Birczy.

Jesteśmy jednak za tym, aby to lądowisko rozwinąć i przekształcić w lotnisko. Rozmawialiśmy o tym podczas dzisiejszego spotkania. Zapoznaliśmy się z ciekawą koncepcją przedstawioną przez dyrekcję hotelu Arłamów. Myślę, że te plany uda się zrealizować- mówił.

Pomysł budowy lotniska popiera starostwo powiatowe, starosta Jan Pączek powiedział: „teren jest własnością Skarbu Państwa, w zarządzie Lasów Państwowych. W pierwszej kolejności chcielibyśmy przejąć te tereny na własność powiatu przemyskiego. Wtedy rozpoczęlibyśmy starania o powstanie lotniska, po uprzedniej analizie merytorycznej”.

Poprzedni artykułKanalizacja to nie kosz na śmieci. W Nienadowej znów awaria
Następny artykułNowy rok, nowe zmiany. Jak prosperuje KS Pogórze Dubiecko?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj