Dziś w Przemyślu pojawił się włoski senator Matteo Salvini. Polityk z Italii spotkał się z uchodźcami i, jak sam powiedział, chce nieść pomoc potrzebującym. Spotkał się on jednak z niezbyt przyjemnym przyjęciem w mieście.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun przypomniał Salviniemu jego wizytę na Kremlu w 2017 roku. W czasie wspólnej konferencji prasowej włodarz miasta zaznaczył, że pomoc uchodźcom odbywa się międzynarodowo. Podziękował m.in. włoskim firmom i instytucjom, które wspierają polskie miasta niosące pomoc uciekinierom z Ukrainy.

Bakun przekazał Salviniemu koszulkę z podobizną Władimira Putina i napisem „Armia Rosji”. Tym gestem Wojciech Bakun nawiązał do wizyty włoskiego senatora w Moskwie i fotografii na tle Kremla. Salvini określał się wówczas przyjacielem Putina i aprobował aneksję Krymu przez Rosję.

Bakun tak podsumował spotkanie:

Kiedy dowiedziałem się, że pan senator Matteo Salvini odwiedzając Polskę, chce również odwiedzić Przemyśl, pomyślałem że to dobra okazja, żeby przypomnieć byłemu premierowi Włoch o jego poparciu dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini w dokładnie takiej samej koszulce sfotografował się na tle Kremla określając Putina jako swojego przyjaciela i popierając aneksję Krymu.

Przekazałem więc Panu Salviniemu dokładnie taką samą koszulkę prosząc o założenie i odwiedzenie ze mną centrum humanitarnego lub granicy. Chciałem żeby na własne oczy zobaczył do czego doprowadził jego przyjaciel, a pośrednio także ON, jako poplecznik Putina. Od dwóch tygodni, codziennie ja, setki funkcjonariuszy, setki wolontariuszy na własne oczy widzimy ten ogrom krzywd zafundowany nam przez Putina i jego ludzi!

Poprzedni artykuł71-latka zaginęła po przekroczeniu granicy. Trwają poszukiwania, czeka na nią mąż
Następny artykułPijana wsiadła za kółko. Grozi jej do dwóch lat więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj