Z przykrością informujemy, że w nocy odszedł od nas pan Ludwik Jachimecki ,,Władek”. Były bramkarz Czuwaju, który zapisał się na kartach historii przemyskiej piłki nożnej- podano na oficjalnej stronie Czuwaju Przemyśl.

LUDWIK-WŁADYSŁAW JACHIMECKI karierę piłkarską rozpoczął w młodym wieku od kopania szmacianki na ulicach, a później na parafii. Zaczęło się od rozgrywek parafialnych na błoniach, skwerkach, nad SANEM i stąd to właśnie brały się talenty piłkarskie. Mając wrodzony talent, inteligencję i umiejętności techniczne karierę sportową zaczynał od trampkarzy w 1962 – 1967 roku w Klubie KKS „CZUWAJ” PRZEMYŚL.
SEKCJA PIŁKI NOŻNEJ rok 1982
Przez lata 1967 – 1972 LUDWIK-WŁADYSŁAW bronił barw Klubowych MKS „POLONIA” PRZEMYŚL.
Przez sezon 1972/1973 walczył z tarnobrzeską SIARKĄ o II-ligę, by powrócić już na stałe do swego pierwszego klubu.
W 1973 roku bronił barw macierzystego Klubu Sportowego KKS „CZUWAJ” PRZEMYŚL
Popularny „WŁADEK” występował na murawie przez 21 lat w tym 16 lat w CZUWAJU przemyskim przy ul. 22 Stycznia. Uznawany przez lokalnych koneserów za jeden z największych bramkarskich talentów powojennych lat.
LUDWIK-WŁADYSŁAW JACHIMECKI zawsze był i jest do dziś przykładem pracowitości, żelaznej dyscypliny, oraz sumiennego wykonywania swych piłkarskich obowiązków, a przy tym dużej skromności w sposobie bycia tak na boisku jak i w życiu. Dokonywał w swej „świątyni” formalnych cudów. Bronił fenomenalnie. Wyłapywał piłki które zdawało się, że nieuchronnie zmierzały już do bramki.
LUDWIK-WŁADYSŁAW jest to wielki talent, wzrost średni, zawodnik dysponujący świetnymi warunkami fizycznymi, bronił przez dłuższy okres czasu bramki przemyskiego III-ligowego zespołu KKS „CZUWAJ” PRZEMYŚL.
Odznaczał się inteligencją, skutecznością, wielką ambicją i zaangażowaniem w każdy mecz. Jest to bramkarz o dużych umiejętnościach technicznych, manewru w opanowaniu techniki, a przy tym skoczny, zwrotny i szybki, cechuje go nienaganna technika, mistrzowskie opanowanie, wspaniały refleks, świetny przegląd sytuacji na boisku, posiadał cechy nowoczesnego uniwersalnego bramkarza.
Brał udział jako reprezentant miasta Przemyśla, oraz województwa rzeszowskiego. Uczestniczył w meczach międzynarodowych
Ciekawą kartą kariery bramkarza w nieodłącznej żółtej czapeczce były jego występy na amerykańskich boiskach. W 1975 roku bronił bramki WISŁY GREENFORD w trzy lata później występował w barwach reprezentacji miasta FALCON w turnieju polonijnego „DZIENNIKA POLSKIEGO”. Wówczas WŁADYSŁAW JACHIMECKI zadebiutował również w roli trenera szkoląc przez miesiąc Polonusów z miasteczka ELIZABETH, przygotowujących się do popularnych rozgrywek stanowych.
W sparingu z drużyną Portugalczyków bramkarz „CZUWAJU” LUDWIK- WŁADYSŁAW występował na środku ataku i strzelił przeciwnikom dwie efektowne bramki. Miał z tego tytułu sporo kłopotów z menedżerem rywali, który za wszelką cenę chciał pozyskać takiego „bombardiera” do swego zespołu. Po kilku meczach z występów w GREENFORD, mając w perspektywie powrót do kraju i spotkania w macierzystym klubie. Wracając do kraju zza oceanu popularny „WŁADEK” nigdy nie zapomina o swoich kolegach z boiska.
Karierę sportową w Klubie KKS „CZUWAJ” PRZEMYŚL zakończył w 1982 roku schodząc z piłkarskiej areny w dobrej dyspozycji z „twarzą” w pełnym szczycie formy.

Poprzedni artykułPiknik z okazji Święta Wojska Polskiego
Następny artykułPrzedstawiciele UNICEF odwiedzili straż graniczną w Medyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj