W wieku 69 lat zmarł Ryszard Lewandowski, wieloletni Radny Rady Miasta Przemyśla, wiceprezydent oraz działacz sportowy klubu „Czuwaj”.

W trakcie swojej długiej kariery samorządowej kierował także przemyską spółką – Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Wielu przemyślan pamięta Go także jako sportowca i działacza sportowego.

Był on zawodnikiem Czuwaju grającym na pozycji środkowego pomocnika. Na boisku odznaczał się walecznością i znakomitym przeglądem pola. Całą swoją piłkarską karierę spędził w Czuwaju, kończąc grę w 1979 r. Po likwidacji Kolejowego Klubu Sportowego „Czuwaj” w 1999 r. był jednym z założycieli i jednocześnie pierwszym Prezesem Klubu Sportowego „Czuwaj”, który kontynuował klubowe tradycje. Funkcję tę pełnił do 2008 r. i łączył ją z działalnością samorządową, pełniąc m. in. funkcję wiceprezydenta miasta Przemyśla. Po wycofaniu się z działalności w Klubie nadal często bywał na trybunach obserwując mecze Czuwaju. W 2018 r. aktywnie uczestniczył w obchodach 100-lecia Klubu. Zmarł w wieku 69 lat- podano na stronie Czuwaju Przemyśl.

Piłkarze sobotnie zwycięstwo zadedykowano właśnie jemu.

Poprzedni artykułPLK zapewniają przejezdność trasy z Przemyśla do Malhowic i granicy z Ukrainą [foto]
Następny artykułZatrzymano pijanego kierowcę. Pasażer był poszukiwany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj