Wczoraj na terenie powiatu przemyskiego, policjanci przeprowadzili wzmożone działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Mundurowi przypominają, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma obowiązek przestrzegać przepisów kodeksu drogowego.

Wczoraj, policjanci z przemyskiej komendy przeprowadzili działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Akcja ma na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych oraz uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jakie zagrożenia mogą występować, jeżeli nie przestrzegają oni przepisów. Ta grupa uczestników podczas zdarzeń drogowych jest narażona najbardziej na utratę zdrowia, a nawet życia, ponieważ nie chroni ich karoseria, ani pasy bezpieczeństwa.

W trakcie akcji, na terenie powiatu przemyskiego policjanci ujawnili 27 wykroczeń, z czego 15 wykroczeń zostało popełnionych przez kierujących pojazdami mechanicznymi w stosunku do pieszych. Pozostałe wykroczenia zostały popełnione przez pieszych oraz rowerzystów. 

Policjanci w trakcie działań ujawnili 4 cyklistów, którzy byli pod wpływem alkoholu. W Orzechowcach, 43-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Ukarany został mandatem w wysokości 2500 zł. Takim samym mandatem został ukarany 68-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, który przemieszczał się rowerem w Walawie, a badanie wykazało w jego organizmie ponad 0,6 promila alkoholu. W Nizinach 52-latek kierował jednośladem mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. Przyjął on mandat w kwocie 1000 zł. Rekordzistą okazał się 57-latek, który kierował rowerem mając ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu przemyskiego odpowie za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości przed sądem.

Apelujemy do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze. Pamiętajmy, że o własne bezpieczeństwo w głównej mierze powinniśmy dbać sami, stosując się do obowiązujących przepisów. Kierujący rowerem, motorowerem czy hulajnogą, a także piesi muszą zachować szczególną ostrożność oraz trzeźwość. 
 

Poprzedni artykułDostał mandat i punkty za złamanie prawa ruchu drogowego
Następny artykułKonfederacja jako pierwsza zarejestrowana. Zebrano imponującą liczbę podpisów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj