Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) z przejścia granicznego w Medyce wykryli próbę nielegalnego przewozu gotówki o równowartości ponad 260 tys. zł. Pieniądze a także nielegalne papierosy i wkłady do e-papierosów przewoziło dwóch kierowców autokaru.

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS z Medyki wytypowali do szczegółowej kontroli autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy.
Z pomocą urządzenia RTG oraz psa Cedra, funkcjonariusze znaleźli miejsca, w których ukrytych było ponad 2,7 tys. szt. papierosów,  1,1 tys. wkładów do e-papierosów oraz gotówka w różnych walutach o równowartości ponad 260 tys. zł. Do ich ukrycia posłużyły liczne skrytki w autokarze, ściana luku sypialnianego a także sejf.

Autokarem, oprócz kilkudziesięciu pasażerów podróżowało dwóch kierowców. Przeciwko kierowcy, który przemycał wyroby akcyzowe, funkcjonariusze wszczęli postępowanie karne- skarbowe. Drugi z kierowców, który ukrył gotówkę przed kontrolą i nie zgłosił jej przewozu, został ukarany mandatem karnym w wysokości 15 tys. złotych.


Zgłoś gotówkę przekraczając granicę UE

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej.

Poprzedni artykułŚwiąteczna choinka stanęła na przemyskim rynku [foto]
Następny artykułŚwięty Mikołaj odwiedzi przemyski Rynek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj