Flota samochodowa Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wzbogaciła się o kolejne nowoczesne samochody służbowe. Do dyspozycji funkcjonariuszy SOK z podkarpacia został przekazany samochód terenowy Toyota RAV4, dwa Volkswageny Transportery T6.1. oraz Toyota Corolla-hybrid

Do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei trafiły nowe samochody służbowe. Otrzymane pojazdy posiadają doskonałe parametry techniczne dzięki, którym są w stanie poradzić sobie w każdym środowisku, nawet w najtrudniejszych warunkach. Nowoczesne systemy, w które wyposażone są samochody, nie tylko umożliwiają funkcjonariuszom SOK dotarcie w każde nawet najtrudniejsze obszary, ale również zapewniają im maksymalne bezpieczeństwo podczas jazdy. 

Obecnie w użytkowaniu Komendy Regionalnej SOK w Przemyślu znajduje się 21 samochodów służbowych. Poza nowo otrzymanymi pojazdami, w dyspozycji Komendy Regionalnej w Przemyślu i podległych Posterunków SOK są samochody: VW Transporter T6.1, Mitsubishi L-200, Isuzu D-MAX, Mercedes Sprinter (Mobilne Centrum Monitoringu), VW Passat oraz Citroen Jumpy.

Wszystkie samochody służą do codziennych zadań patrolowo-interwencyjnych, głównie związanych z patrolowaniem szlaków kolejowych oraz działań przeciwkradzieżowych. Systematyczna modernizacja floty samochodowej wpływa na zwiększenie mobilności oraz poprawia warunki służby funkcjonariuszy SOK, co przekłada się na poprawę bezpieczeństwa na obszarze kolejowym oraz zwiększa skuteczność działań prowadzonych przez Straż Ochrony Kolei, co jest niezmiernie ważne w dobie trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Poza nowoczesnymi samochodami funkcjonariusze SOK posiadają nowoczesny sprzęt, między innymi: mobilne centrum monitoringu, termowizory i noktowizory, a w  codziennej służbie funkcjonariuszy SOK wspierają psy służbowe. Są to świetnie wyszkolone owczarki niemieckie i owczarki belgijskie.

Poprzedni artykułStraciła pieniądze, bo dostała informację, że syn miał wypadek…
Następny artykułJest praca w gminie Dubiecko! Trwa konkurs na stanowiska dyrektorów szkół

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj