10 marca w Przemyślu grupa młodych adeptów Straży Granicznej uroczyście złożyła ślubowanie. Po zakończonych szkoleniach będą pełnić służbę w placówkach Straży Granicznej na Podkarpaciu.

Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej Bieszczadzkiego Oddziału SG odebrał Komendant,  gen. bryg. SG Andrzej Popko.

Ślubując, zaciągacie ważne zobowiązanie wobec Ojczyzny i społeczeństwa. Wypowiadając słowa roty, staliście się pełnoprawnymi funkcjonariuszami Straży Granicznej.

– Dołączacie w szeregi naszej formacji w trudnym czasie. Dobrze wykorzystajcie czas szkolenia i bądźcie gotowi na wyzwania, jakie czekają Was w służbie – powiedział Szef podkarpackich strażników granicznych.

Komendant pogratulował nowo przyjętym pozytywnych wyników w procesie rekrutacji i powitał ich w szeregach Straży Granicznej.

Za kilka dni młodzi funkcjonariusze wyjadą na kursy do ośrodka szkolenia w Lubaniu, potem  zostaną skierowani na podkarpackie przejścia graniczne, gdzie rozpoczną swoją służbę.

źr. BiOSG

Poprzedni artykułRadny Przemyśla posądzony o rasistowskie wpisy. Aprobował patrole uliczne w mieście
Następny artykułOdkopano mury przemyskiego ratusza. Był większy niż przypuszczano

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj