W komendzie Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu miał miejsce uroczysty apel, w trakcie którego 48 nowo przyjętych funkcjonariuszy wypowiedziało rotę ślubowania.

Ceremonia odbyła się w środę 9 listopada w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy. Uroczyście podniesiono flagę państwową oraz odśpiewano hymn państwowy. Ślubowanie odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału gen. bryg. SG Andrzej Popko.

W swoim wystąpieniu, zwracając się do nowo przyjętych, pogratulował im pozytywnego zakończenia procesu rekrutacyjnego, życzył powodzenia w dalszych etapach szkolenia. Nawiązał również do szczególnego czasu i okoliczności, w jakich funkcjonariusze rozpoczynają służbę oraz podkreślił ogrom wyzwań, jakie ich czekają. Komendant zaznaczył, że złożona rota to wielki obowiązek, wielki zaszczyt, a także honor, a w tym miejscu na tym placu stoją najlepsi.

W grupie nowo przyjętych jest 20 kobiet i 28 mężczyzn. Młodzi adepci to w większości mieszkańcy Podkarpacia, jedna osoba pochodzi z województwa świętokrzyskiego. Połowa z nich ma wykształcenie wyższe. Wszyscy przeszli wymagający proces rekrutacji.

Młodzi funkcjonariusze za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, a następnie podoficerskie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Pod koniec lutego po pozytywnie zdanych egzaminach, funkcjonariusze wrócą do Bieszczadzkiego Oddziału SG, gdzie rozpoczną służbę na polsko-ukraińskiej granicy państwowej.

Nabór do służby w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej prowadzony jest w sposób ciągły. W 2022 roku wcielono 100 nowych funkcjonariuszy. W przyszłym roku planowane jest wcielenie do służby 135 kolejnych mundurowych, w tym już kilkudziesięciu w lutym.

Poprzedni artykuł65-latka ukradła w aptece telefon. Czeka ją kara
Następny artykułDwaj wojskowi z Przemyśla awansowani na stopień generalski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj