Dzięki współpracy Alior Banku oraz Miasta Przemyśl do jednego z ukraińskich szpitali trafią dwa nowoczesne kardiomonitory. Aparatura pomoże w ratowaniu życia ofiar działań wojennych. Od początku konfliktu zbrojnego w Ukrainie pracownicy przemyskiego oddziału Alior Banku aktywnie angażują się w wolontariat pracowniczy i wspierają uchodźców oraz poszkodowanych.

Alior Bank cały czas kontynuuje działania na rzecz pomocy zaatakowanej Ukrainy. Szczególnie mocno zaangażowani w pomoc są pracownicy oddziału w Przemyślu, którzy w ramach wolontariatu od pierwszych dni organizują akcje pomocowe. Dzięki współpracy nawiązanej pomiędzy Alior Bankiem oraz Miastem Przemyśl, udało się zakupić oraz przekazać do jednego z ukraińskich szpitali dwa wysokiej klasy kardiomonitory. Aparatura pomoże pracownikom lecznicy w śledzeniu parametrów życiowych pacjentów, którzy trafili do niej w konsekwencji prowadzonych w Ukrainie działań wojennych.

Pracownicy Alior Banku bardzo aktywnie uczestniczą w niesieniu pomocy uchodźcom i poszkodowanym w wojnie na Ukrainie. Szczególnie wyraźnie zauważamy to w oddziale przemyskim, który znajduje się niedaleko przejścia granicznego. Tutaj też najszybciej rozwinął się wolontariat pracowniczy, który aktywnie działa do dzisiaj. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że mieliśmy możliwość zakupu kardiomonitorów, które wesprą działania w jednym z ukraińskich szpitali. Dzięki współpracy z Miastem Przemyśl udało nam się sprawnie zorganizować wszelkie formalności oraz bezpośrednie przekazanie sprzętu

– mówi Grzegorz Olszewski, wiceprezes Alior Banku kierujący pracami zarządu.

Szpitale w Ukrainie od początku wojny są niezwykle obciążone. Do lecznic wciąż trafiają pacjenci z urazami spowodowanymi agresją wojsk rosyjskich na Ukrainę, w konsekwencji czego brakuje tam odpowiedniej aparatury. Dlatego też, na bieżąco staramy się organizować pomoc i wspierać wszelkie akcje podmiotów partnerskich. Sprzęt medyczny, który dzisiaj wspólnie przekażemy, jest gestem ogromnego wsparcia dla naszych sąsiadów

– dodaje Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla.  

W wydarzeniu, które miało miejsce w Urzędzie Miasta w Przemyślu uczestniczyli również m.in.: Bogusław Świeży, wiceprezydent Przemyśla, Konsul Generalny Ukrainy w Lublinie Valah Artem, a także pracownicy oddziału Alior Banku w Przemyślu, którzy w ramach wolontariatu pomogli uciekającym przed wojną obywatelom Ukrainy na przejściach granicznych w Medyce i Korczowej.

Od początku wojny w Ukrainie Alior Bank aktywnie angażuje się w inicjatywy pomocowe. Obywatele tego kraju mogą m.in. w bardzo prosty sposób otwierać konta w oddziałach i w placówkach partnerskich Alior Banku, a także bezpłatnie przez 12 miesięcy prowadzić rachunek oraz korzystać z karty płatniczej. W celu ułatwienia komunikacji, strona internetowa instytucji, jak również aplikacja mobilna zostały przetłumaczone na język ukraiński. Oprócz tego bank przekazuje swoje nieruchomości na rzecz uchodźców. W jednej z nich, ulokowanej w dawnej centrali Alior Banku przy ulicy Towarowej 25a w Warszawie, w maju uruchomiono Centrum Pomocy Ukrainie, z którego skorzystało już ponad tysiąc zainteresowanych. Od 15 czerwca br. funkcjonuje tam również Centrum Edukacji i Rozwoju, zapewniające wsparcie dzieci i młodzieży oraz ich opiekunom i nauczycielom z Ukrainy.

Poprzedni artykuł16-latkowie odpowiedzą za włamania do ogrodowych altan
Następny artykułW Medyce odzyskano utraconą naczepę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj