W A-klasowym klubie piłkarskim KS Pogórze Dubiecko, który liczy nieco ponad 20 lat, początkiem roku zaszły zmiany w zarządzie. Prezesurę objął młody, energiczny wychowanek biało-zielonych, Kamil Bielec.

Na drużynie z Dubiecka, które od ubiegłego roku znów jest miastem, ciąży wielkie zadanie- promocja kultury fizycznej i piłki nożnej w całym społeczeństwie, gdyż Pogórze jest jedynym klubem piłkarskim w gminie.

O planach, działaniach i co nieco o klubie, porozmawialiśmy z nowym prezesem:

Red.: Nowy rok przyniósł zmiany i to dość spore w klubie. Czy rezygnacja poprzedniego prezesa była zaskoczeniem? Jak odbiło się to na zarządzie? Czy nowy prezes związany był z klubem wcześniej?

Kamil Bielec: Rezygnacja Pana Mieczysława Kijanki nie była zaskoczeniem, ponieważ już przed rundą jesienną informował nas, że chce zrezygnować z prowadzenia klubu. Mówię nas dlatego, że już podczas wyborów w lipcu ubiegłego roku zostałem członkiem zarządu, jako nowa osoba w zarządzie wraz z Jakubem Sochackim, który już wtedy objął stanowisko wiceprezesa. Mieliśmy pół roku, żeby przygotować się na tę sytuację. Jako nowy prezes byłem członkiem zarządu przez ostatnie pół roku, a w latach 2005-2015 zawodnikiem w drużynach trampkarzy, juniorów starszych oraz seniorów, także jestem wychowankiem „Pogórza”.

Red.: Nowa rola, w jakiej przyjdzie zmierzyć się prezesowi, niesie jakieś obawy? Czy znana jest wizja prowadzenia klubu, założenia, radykalne zmiany? A może wszystko po staremu?

KB: Jeśli chodzi o obawy, to raczej ich nie ma, jestem dobrej myśli. Tak jak już wcześniej wspominałem, zdążyliśmy przez ostatnie pół roku ustalić z nowym zarządem, w jakim kierunku chcemy iść, zmiany będą nie tylko w zarządzie, ale tutaj zachęcam do obserwowania naszego profilu na Facebooku, na którym o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.

Red.: Jak wygląda obecnie sytuacja finansowa klubu? Jak wygląda bilans końcoworoczny?

KB: Jeśli chodzi o sytuację finansową klubu na obecny rok złożyliśmy w Urzędzie Gminy dokładny kosztorys dotyczący budżetu potrzebnego na funkcjonowanie klubu na poziomie A-klasy z dwoma drużynami młodzieżowymi. Na spotkaniu z Radą Gminy oraz Burmistrzem padły pewne obietnice z ust władz Gminy Dubiecko, że środki na założone przez nas podstawowe cele w gminie się znajdą. W wypadku, gdyby Gmina nie zabezpieczyła ww. środków wskazanych w kosztorysie nie wiemy, czy funkcjonowanie klubu w przyszłości będzie możliwe w zakresie, jaki założyliśmy, dając przy tym szansę rozwijania się naszej młodzieży oraz godne reprezentowanie gminy na terenie powiatu. Dodatkowo dzięki sponsorom, których udało się pozyskać, udało się uzbierać pewną kwotę, dzięki której możemy nie będę ukrywał wesprzeć w głównej mierze naszych zawodników z drużyny seniorów, ponieważ poświęcają naprawdę dużo czasu na treningi, mecze często pozostawiając w domu swoje żony, czy też dzieci.

Red.: Pogórze Dubiecko obecnie ma trzy drużyny, czy dobrze prosperują? Planujecie może powstanie kolejnych, dla młodszych roczników jak żaki, czy skrzaty? Coraz popularniejsze staje się posyłanie dzieci na zajęcia piłki nożnej właśnie. A może założenie drużyny dziewczęcej? Podkarpacka piłka nożna kobiet dobrze prosperuje 🙂

KB: Tutaj małe sprostowanie, ponieważ na chwilę obecną do związku mamy zgłoszone dwie drużyny, juniorów młodszych i seniorów. Po zakończeniu obecnego sezonu planujemy zgłosić trzy drużyny dlatego, że nabór do drużyny trampkarzy trwa już od ubiegłego roku i treningi tej drużyny ruszą już w marcu, rozgrywając w zamian za mecze ligowe, sparingi oraz będą brali udział w różnego rodzaju turniejach. Drużyna juniorów młodszych swój okres przygotowawczy do ligi zaczyna w lutym, równo miesiąc po rozpoczęciu przygotowań drużyny seniorów. Nie chcemy wchodzić w młodsze grupy młodzieżowe, ponieważ na terenie gminy jest już szkółka piłkarska, która zajmuje się szkoleniem tych najmłodszych, po czym mamy nadzieję, że będą kontynuowali swoją przygodę z piłką w naszych grupach młodzieżowych. Na chwilę obecną nie było rozmów na temat założenia grupy dziewczęcej co nie oznacza, że w przyszłości taki temat nie zostanie poruszony.

Red.: Czy drużyna seniorska aspiruje do okręgówki? Przygotowania do rundy wiosennej jak będą wyglądać? Jaki nastrój panuje wśród piłkarzy? Czy mógłbyś coś więcej przedstawić o pierwszej drużynie?

KB: chwili obecnej nie myślimy o awansie do klasy okręgowej, chcemy jak zawsze być jak najwyżej w tabeli na koniec sezonu. Jako zarząd będziemy starać się stworzyć jak najlepsze warunki dla piłkarzy i zbudować mocny zespół, a jak te zamiary zweryfikuje „Serie A”, czas pokaże. Jeśli chodzi o przygotowania, to drużyna seniorów pierwszy trening odbędzie się 14 stycznia, na którym to trener przedstawi szczegółowy plan działania na okres przygotowawczy. O nastrojach piłkarzy coś więcej mógłbym powiedzieć dopiero po pierwszym treningu. Do końca sezonu na pewno chcemy, aby w drużynie seniorów grali sami wychowankowie, mamy w drużynie kilku piłkarzy, którzy pracują w wojsku i z nimi może być problem, ale to nie tylko w naszym klubie w związku sytuacja na granicy, która może powodować braki kadrowe podczas ligi.

Red.: to jedyny klub piłkarski w gminie Dubiecko. Ciąży na nim niejako obowiązek promowania piłki nożnej wśród młodego pokolenia. Jaką politykę stosuje, by zachęcić młodzież do trenowania i uprawiania tego naszego narodowego sportu? Czy współpracujecie ze szkołami w gminie, sołectwami? Prowadzony jest nabór do drużyn, akcje informacyjne?

KB: Na terenie gminy, jak i w szkołach są umieszczone plakaty z informacją o naborze do grup młodzieżowych. Oferujemy młodym zawodnikom możliwość rozwoju pod okiem wykwalifikowanych trenerów dajemy możliwość udziału w rozgrywkach ligowych, zapewniamy odzież klubowa między innymi dresy dla każdego zawodnika, który chce się u nas szkolić. Trenerem juniorów młodszych jest Piotr Blecharczyk, który jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Dubiecku i ma stały kontakt z obecnymi i potencjalnymi zawodnikami. Drugim trenerem grup młodzieżowych jest Waldemar Ścibor, który również jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Nienadowej, i to właśnie głównie do nich należy zachęcenie dzieci do treningów w KS „Pogórze” Dubiecko.

Poprzedni artykułLotnisko w Arłamowie jednak powstanie? Trwają rozmowy
Następny artykułW Dubiecku powstanie nowa strażnica PSP. Wiemy jak będzie wyglądać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj