Ostatnie miesiące i napływ do Przemyśla uchodźców pokazały, jak wielu narzędzi potrzebujemy aby skutecznie działać w sytuacjach kryzysowych. Przekazane w tym roku na specjalne konto Urzędu Miejskiego w Przemyślu darowizny pozwoliły nam na zaspokojenie wielu pilnych potrzeb – jedną z ostatnich jest kupno samochodu, który będzie wykorzystywany przez nasze Zarządzanie Kryzysowe, które do tej pory nie miało własnego pojazdu– przekazało miasto Przemyśl na swojej stronie internetowej.

Samochód dotarł do naszego miasta i jest już wykorzystywany do obsługi Centrum Pomocy Humanitarnej oraz punktu na Dworcu Kolejowym. Do tej pory korzystaliśmy do tego celu z samochodów innych jednostek m.in. użyczonych przez Polski Czerwony Krzyż, jednak użyczający powoli odbierają już swoje pojazdy (z pięciu pozostało dwa).

Ze względu na różnorodność zastosowania w sytuacjach kryzysowych jest to pojazd przystosowany zarówno do przewozu osób, jak i niezbędnego sprzętu (np. agregatu prądotwórczego, czy całych palet artykułów spożywczych), mogący poruszać się w trudnym terenie. Ma on również możliwość dołączenia przyczepy, aby zwiększyć możliwości załadunkowe. Ford Ranger Raptor został zakupiony w trybie zapytań ofertowych, na co pozwalają zapisy ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (…) Zapytania ofertowe skierowaliśmy do około 10 podmiotów mających w swojej ofercie samochody spełniające wymagania.

dzięki darowiznom przekazaliśmy także w tym roku dwie karetki dla Szpitala Wojewódzkiego, przekazane do przemyskiej placówki w związku z udzielaniem pomocy humanitarnej (wartość obydwóch to ponad 1 mln złotych). Darowizny w postaci karetki i innych pojazdów przekazaliśmy również na potrzeby służb działających we Lwowie, dofinansowaliśmy także zakup samochodu dla przemyskiej policji, która także jest mocno zaangażowana w działalność na rzecz uchodźców.

Zakupiony dla potrzeb Zarządzania Kryzysowego samochód w przyszłości nadal będzie służył mieszkańcom – ma zostać przekazany na potrzeby działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, którą planujemy reaktywować w naszym mieście- czytamy dalej na stronie miasta.

źr. UM Przermyśl

Poprzedni artykułKolejne prace renowacyjne w zabytkowym kościele w Bachórcu [foto]
Następny artykułPrzemyśl Główny z Nagrodą Specjalną w konkursie Dworzec Roku 2022

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj