Przemyscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwoje wandali. W poniedziałek 19-latka i 17-latek namalowali sprayem napisy na murze ogrodzeniowym przy ul. Kopernika w Przemyślu. Teraz poniosą konsekwencje swojego czynu.

W poniedziałek, około godz. 21 przemyscy kryminalni uzyskali informację o tym, że młode osoby malują graffiti na ścianie budynku.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia zauważyli dwie osoby, które farbą w sprayu malowały napisy na elewacji muru ogrodzeniowego. Na widok funkcjonariuszy wandale zaczęli uciekać. Policjanci ruszyli w pościg i zatrzymali oboje sprawców.

Jak się okazało, to 19-letnia kobieta i 17-letni mężczyzna, mieszkańcy Przemyśla, dobrze znani przemyskim policjantom. W trakcie przeszukania w aucie kobiety policjanci zabezpieczyli dwie puszki z farbą.

Jak ustalili stróże prawa, 30 stycznia br. młodzi ludzie namalowali napisy na murze tego ogrodzenia, a w poniedziałek, 7 marca postanowili je dokończyć. Straty powstałe w wyniku ich zachowania wyceniono na ponad 3 tys. zł.

Teraz dwójka wandali stanie przed sądem.

Warto, aby młodzi ludzie zanim sięgną po pojemnik ze sprayem uświadomili sobie, że koszty usuwania napisów tworzonych w kilka chwil, są zazwyczaj ogromne. Oprócz konsekwencji karnych, ważny jest też aspekt materialny, gdyż zwykle sąd nakazuje naprawienie wyrządzonej szkody. W przypadku niepełnoletności sprawcy, za szkody przez niego wyrządzone odpowiadają rodzice.

Poprzedni artykułMur, szpaler drzew i pozostałości bramy przy dworku w Nienadowej wpisane do rejestru zabytków
Następny artykułUlicami Przemyśla przeszła Miejska Droga Krzyżowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj