Jedną z głównych przyczyn tragicznych wypadków drogowych jest nadmierna prędkość dlatego nie ma taryfy ulgowej dla kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości – zwłaszcza w obszarze zabudowanym. Wczoraj, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli prędkość. Kierujący mercedesem jechał o 85 km/h za szybko, a motocyklista o 95 km/h.

W niedzielę około godziny 8, policjanci ruchu drogowego przemyskiej komendy, w Hermanowicach, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. W obszarze zabudowanym, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, kierujący jechał z prędkością 135 km/h. 66-letni obywatel Ukrainy został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi. 

Kolejny kierujący to 32-letni motocyklista, który po godzinie 11 na ul. Mickiewicza w Przemyślu, jechał z prędkością 145 km/h. Mieszkaniec Przemyśla za przekroczenie dozwolonej prędkości o 95 km/h stracił prawo jazdy na 3 miesiące, otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i 15 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Bez względu na to jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego – bezpiecznie dojechać do celu.

Poprzedni artykułPijany rowerzysta i młoda kobieta za kółkiem. Oboje odpowiedzą za łamanie prawa
Następny artykułSiedmiu kierowców odpowie za jazdę pod wpływem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj