Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Grupy Operacyjno-Interwencyjnej w Przemyślu w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Infrastruktura’’ prowadzili działania kontrolne na przemyskich składnicach złomu. W stertach skupowanych surowców wtórnych mundurowi poszukiwali mienia kolejowego pochodzącego z kradzieży. Funkcjonariusze ujawnili 1330 kg skradzionych elementów surówki hutniczej pochodzącej z kolejowego terminalu przeładunkowego w Krównikach. Ich wartość została oszacowana na 1600 złotych. Trwa ustalanie sprawców związanych z tym przestępstwem.

Wczoraj, 14 września br. w trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta Przemyśl, funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu ujawnili 1330 kg elementów surówki hutniczej przeznaczonej do dalszej przeróbki pochodzącej z terenu kolejowego. Działania kontrolne prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem ,,Infrastruktura’’.

Funkcjonariusze podczas prowadzonych czynności wyjaśniających okoliczności kradzieży ustalili, że ujawniony wyrób hutniczy w postaci 140 gąsek należy do Terminalu Przeładunkowego REANTRANS EAST w Krównikach. Właściciel złomowiska nie był w stanie wskazać osoby sprzedającej mienie pochodzące z transportu kolejowego.

Odzyskana surówka została zabezpieczona przez przedstawiciela Terminalu Przeładunkowego w Krównikach. Dochodzenie w sprawie znalezionych elementów prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Medyce.

Poprzedni artykułUkradł laptopa i był poszukiwany do odbycia kary
Następny artykułPrzysięga Terytorialsów we Fredropolu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj