Policjanci wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy 33-latkowi, który pędził hondą w terenie zabudowanym z prędkością 115 km/m. Został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych. Kierujący poniósł również dodatkowe konsekwencje, gdyż przewoził na motocyklu nietrzeźwego pasażera.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego przemyskiej jednostki wczoraj w miejscowości Wacławce zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem marki Honda w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym. 33-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego pędził  ponad 115 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h. Ponadto policjanci nałożyli na 33-latka mandat w wysokości 2 tys. złotych, a na koncie kierowcy znalazło się 10 punktów karnych.

Podczas czynności okazało się, że to nie koniec kłopotów kierującego. Kiedy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości jego pasażera, okazało się, że jego ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Kierujący jednośladem, w związku z popełnieniem wykroczenia z art. 45 ust.2 pkt. 2 z Ustawy prawo o ruchu drogowym został ukarany kolejnym mandatem w kwocie 500 zł

Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze! Pamiętajmy, również że Ustawa prawo o ruchu drogowym wyraźnie zabrania przewożenia osoby pod wpływem alkoholu na rowerze lub motorowerze albo motocyklu.

Poprzedni artykułWypadek z udziałem quada. Interweniowało lotnicze pogotowie, dwie osoby w szpitalu [foto]
Następny artykułPacjent z Ukrainy w ciężkim stanie transportowany śmigłowcem z granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj