Za sprawą stowarzyszenia Aktywna Żurawica do kalendarza imprez sportowych możemy dopisać kolejną pozycję – Pancerną Przeprawę. Organizatorzy są pewni, że pierwsza edycja wydarzenia stanie się początkiem nowej, pięknej majowo-sportowej tradycji w gminie!

Już 3 maja w Żurawicy zainauguruje bieg przeszkodowy, który wyjątkowo odbędzie się w samym centrum miejscowości. Start biegu przewidziano na godzinę 13:00 tuż po uroczystościach Święta Narodowego Konstytucji 3 Maja.

Rokrocznie przy pomniku usytuowanym w samym centrum Żurawicy gromadzą się licznie mieszkańcy chcący oddać hołd poprzednim pokoleniom. Majowe święto jest radosne i ma pozytywny, integracyjny charakter. Podzieliliśmy się z naszym pomysłem z wójtem Żurawicy panem Tomaszem Szeleszczukiem. Jego pozytywne nastawienie i okazana pomoc tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że należy ten projekt zrealizować – zapewnia Bartosz Wardęga, prezes stowarzyszenia Aktywna Żurawica, organizator biegu przeszkodowego.

Jak zapewniają pomysłodawcy same przygotowania trwały kilka miesięcy, ale nazwa była od początku sprawą oczywistą.

– Żurawica jest jedną z najstarszych miejscowości w naszym regionie z mnóstwem ciekawych epizodów historycznych, ale dla wielu bezsprzecznie kojarzy się z wojskami pancernymi, które swoją tradycją sięgają lat 30tych XX wieku. Pomysł na nazwę zatem zrodził się jeszcze przed pomysłem na bieg – dodaje Wardęga.

Tuż po oficjalnych uroczystościach, w samym centrum Żurawicy 150 śmiałków zmierzy się z dwukilometrowym torem.

– Atutem naszego biegu jest jego lokalizacja. Tego typu projekty, ze względu na specyfikę odbywają się zazwyczaj z dala od centrów miast, gdzieś na uboczu. To utrudnia dojazd, podziwianie zmagań przez kibiców. W przypadku Pancernej Przeprawy wszystko odbędzie się „tuż pod nosem” mieszkańców – zapewnia Artur Machowski, kierownik biegu.

Oprócz dorosłych zawodników organizatorzy przewidzieli możliwość startów najmłodszym miłośnikom biegów przeszkodowych.

– W biegu wezmą udział dorośli, którzy zmierzą się na dwukilometrowej trasie z ponad 20 przeszkodami, o różnym stopniu trudności. Od początku zakładaliśmy uczestnictwo najmłodszych, rzecz jasna pod opieką rodziców bądź opiekunów, na specjalnie wyznaczonym dla nich torze. Liczba miejsc jest ograniczona do 30 zatem warto szybko się zapisać –przypomina Paweł Rabka, koordynator toru.

https://www.facebook.com/events/2187127244779455

Poprzedni artykułOstatni dzwonek na sprawdzenie, czy twój telewizor odbierze nowy sygnał telewizji cyfrowej
Następny artykułZespół dworski w Medyce jak Wersal [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj