Do 2 lat pozbawienia wolności grozi 33-letniej kobiecie, która kierowała chryslerem mając w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialność i rozsądek za kierownicą.

Wczoraj przed północą, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Dubiecku pełnili służbę na terenie gminy. O godz. 23:55, w miejscowości Przedmieście Dubieckie, na drodze wojewódzkiej nr 883, podjęli interwencję wobec kierującej chryslerem. Styl jazdy wskazywał, że kierująca pojazdem może być nietrzeźwa.

W trakcie kontroli drogowej, funkcjonariusze wyczuli od siedzącej za kierownicą 33-latki, alkohol. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że mieszkanka powiatu przemyskiego ma w organizmie blisko 2 promile.

Jak się okazało 33-latka wraz z pasażerką jechała na stację paliw po alkohol.

O dalszym losie kobiety zdecyduje teraz sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, wysoka grzywna i utrata prawa jazdy na kilka lat.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

•    zmniejsza szybkość reakcji
•    ogranicza pole widzenia
•    powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
•    powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
•    powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Poprzedni artykułMatteo Salvini w Przemyślu. Przypomniano mu wizytę w Moskwie
Następny artykułSkradziona toyota zatrzymana na przejściu w Medyce

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj