Wczoraj, po godz. 21, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Żurawica kierujący jednośladem przewrócił się. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości rowerzysty, a badanie wykazało, że miał on ponad 1,7  promila alkoholu 
w organizmie. Mężczyzna tłumaczył swój upadek nagłym wbiegnięciem kota pod koła jego roweru, w wyniku czego stracił równowagę. 57-latek, który po upadku wymagał pomocy medycznej, został przewieziony do szpitala. Mieszkaniec powiatu przemyskiego za swój czyn odpowie przed sądem. Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara aresztu lub grzywna w wysokości nie niżej niż 2500 zł.

Kolejne zgłoszenie miało miejsce przed godz. 23. W miejscowości Leszczawa Górna kierująca fordem wjechała do rowu. Badanie na zwartość alkoholu potwierdziło, że kobieta wcześniej piła alkohol. Miała w organizmie ponad promil alkoholu. Na szczęście 32-letnia mieszkanka powiatu przemyskiego nie doznała obrażeń. Odpowie teraz przed sądem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

Poprzedni artykułNie żyje ks. Robert Siuzdak proboszcz parafii św. Jana z Dukli
Następny artykułOdpowiedzą za znaczne przekroczenie prędkości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj