O tym jak zgubne są skutki jazdy pod wpływem alkoholu, przekonał się 51-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wsiadł za kierownicę i spowodował kolizję. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu, a ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Do zderzenia doszło w wczoraj po godzinie 14. Oficer dyżurny przemyskiej komendy otrzymał informację o kolizji drogowej, do której doszło w miejscowości Łuczyce. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol  ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ustalili, że kierujący fordem focusem 51-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego, w trakcie wykonywania manewru wymijania, wjechał w jadące z przeciwka audi. Policjanci zbadali stan trzeźwości uczestników i okazało się, że kierowca forda był pijany. Urządzenie wykazało w jego organizmie 2,6 promile alkoholu.

Jak się okazało, nie był to koniec kłopotów mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

51-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem znajdując się w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto poniesie odpowiedzialność za kierowanie samochodem  bez wymaganych uprawnień i spowodowanie kolizji.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny.

Policjanci apelują do kierowców: PIJESZ-NIE JEDŹ ! Przypominają także, że w recepcji Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przy ul. Boh.Getta 1 znajduje się alkomat. Urządzenie jest czynne przez całą dobę, a korzystanie z niego jest bezpłatne. Stąd mając wątpliwości, czy można już bezpiecznie wsiąść za kierownicę, warto przyjść i to sprawdzić. Można w ten sposób zapobiec nieszczęściu na drodze.

Poprzedni artykułW Kalwarii Pacławskiej trwa 35. Franciszkańskie Spotkanie Młodych
Następny artykuł79. Tour de Pologne w powiecie przemyskim. Sprawdź, kiedy i gdzie utrudnienia w ruchu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj