„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbędą się centralne obchody Święta Wojska Polskiego oraz 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Na te dni Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojsko Polskie zaplanowało liczne wydarzenia o charakterze państwowym, patriotyczno-religijnym, kulturalnym oraz rozrywkowym. W całym kraju zorganizowane zostaną pikniki wojskowe – w Przemyślu odbędzie się on 15 sierpnia na Dolnej Stacji Wyciągu Narciarskiego. Wojsko zaprasza mieszkańców od 14.00 do 18.00.

Podczas pikniku będzie można zobaczyć to co w Wojsku Polskim najlepsze – będzie nowoczesny sprzęt wojskowy, wojskowa muzyka, grochówka oraz oczywiście sami bohaterowie dnia – żołnierze wszystkich rodzajów polskich sił zbrojnych. Będą atrakcje dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Dla każdego znajdzie się miejsce i każdy znajdzie tu coś ciekawego. Sami zobaczcie jak dziś wygląda Wojsko Polskie. A może i Wy dołączycie do naszych szeregów? – czytamy na stronach ministerstwa

Zostań żołnierzem w swoje święto

Na piknikach i punktach rekrutacyjnych będzie można rozpocząć karierę jako żołnierz. Będziemy można dołączyć do nowej formuły służby – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Służbę można podjąć w każdym zakątku Polski i w dowolnie przez siebie wybranej specjalności. Zostań więc pancerniakiem, pilotem, marynarzem, żołnierzem cyberwojsk. 

Poprzedni artykułUkrainka poszukiwana Europejskim Nakazem Aresztowania zatrzymana
Następny artykułNie żyje legenda przemyskiego Czuwaju, Ludwik Jachimecki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj