3 maja br. w Dubiecku odbyło się zebranie zarządu KS Pogórze Dubiecko, podczas którego zapadła decyzja o wycofaniu pierwszej drużyny (seniorzy) i juniorów od nowego sezonu rozgrywkowego.

Powodem nie zgłoszenia drużyn do rozgrywek jest słaba kondycja finansowa klubu.

Od kilku lat Zarząd przy pomocy lokalnych sponsorów oraz dotacjach Miasto i Gmina Dubiecko – serwis samorządowy starał się utrzymywać trzy grupy wiekowe uczestniczące w rozgrywkach OZPN. Nadmieniamy, że ze strony Miasto i Gmina Dubiecko – serwis samorządowy po raz kolejny nie możemy liczyć na dostateczne wsparcie finansowe, pozwalające na zabezpieczenie podstawowych zadań realizowanych przez nasz Klub– podał klub w mediach społecznościowych.

Dodatkowo klub podał, że jeden z głównych sponsorów wycofał się ze wspierania Pogórza. Kolejni sponsorzy pójdą niebawem w jego ślady.

Dla zobrazowania sytuacji finansowej Klubu poniżej przedstawiamy informacje o złożonych wnioskach do UMiG Dubiecko z prośbą o zabezpieczenie w budżecie UMiG środków na realizację zadania publicznego w latach:

2022 :

Wnioskowana – 70 000 zł

Otrzymana – 40 000 zł

Klub wydał na podstawowe funkcjonowanie 69 943,66 zł w związku z powyższą sytuacją ze środków własnych pozyskanych od sponsorów wydano 29 943,66 zł

2023 (stan na dzień dzisiejszy):

Wnioskowana – 80 000 zł

Otrzymana – 40 000 zł

Wycofane środki finansowe od sponsorów 25 000 zł (na chwilę obecną )

Pogórze Dubiecko to jedyny klub piłkarski z drużyną seniorską w gminie Dubiecko. Powstał w 2003 r.

Więcej wkrótce.

Poprzedni artykułOdnowiony przemyski Rynek poleca się na odpoczynek [foto]
Następny artykułTwierdza Przemyśl przyciągnie więcej turystów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj