Przemyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które miało miejsce w Birczy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego potoku. Autem podróżowało 5 osób. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj, około godz. 5, w miejscowości Bircza. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący audi najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do potoku. Samochodem podróżowało 5 osób w wieku od 17 do 21 lat.
Na miejscu zastano trzech pasażerów. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało, że byli oni nietrzeźwi. Jak ustalono kierowca pojazdu oraz jedna z pasażerek oddalili się z miejsca.

Funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu, a ten wskazał, osobę której pożyczył samochód. To 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Alkomat wskazał w jego organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili także tożsamość kobiety, która brała udział w zdarzeniu. Mieszkanka powiatu przemyskiego była trzeźwa.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo- śledcza wraz z technikiem kryminalistycznym, która wykonała czynności procesowe, w tym zabezpieczyła ślady osmologiczne.

Dziś, po wytrzeźwieniu, 19-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

Policjanci przypominają że:

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu zostały określone w art.178a § 1 kk. Przepis ten mówi, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Poprzedni artykułWypadek w Birczy. Puste auto w rzece [foto]
Następny artykułTajemnicza śmierć w Przemyślu. Przy zamku znaleziono zwłoki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj