Sezon działkowy rozpoczęty. Warto więc pamiętać o dobrym zabezpieczeniu tego, co przywozimy i zostawiamy na działkach. Czujność i zwracanie uwagi na obce osoby obserwujące działki również może uchronić ogródki przed włamaniami.

Wraz z nadchodzącą wiosną, właściciele ogródków działkowych rozpoczynają prace porządkowe przygotowujące do nowego sezonu. W tym czasie dzielnicowi z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu przeprowadzają systematyczną kontrolę takich miejsc.

Mundurowi w trakcie patroli sprawdzają stan zabezpieczenia technicznego obiektów i altanek oraz ustalają, czy nie grupują się tam osoby, których zachowanie mogłoby stwarzać zagrożenie.
Policjanci rozmawiają z właścicielami działek, jak należy zabezpieczyć sprzęt, aby nie stać się ofiarą kradzieży. Aby przeciwdziałać przestępstwom stróże prawa przypominają również działkowcom o właściwym zabezpieczeniu sprzętów, elektronarzędzi i nawiązywaniu dobrych relacji z sąsiadami, którzy podczas naszej nieobecności mogą zatroszczyć się o nasze mienie.

ABY TWOJA DZIAŁKA BYŁA BEZPIECZNA:

 • nie zostawiaj w altance przedmiotów wartościowych bez nadzoru,
 • Nie zabieraj  na działkę dużych sum pieniędzy, kart płatniczych, biżuterii, cennych przedmiotów elektronicznych;
 • pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymaj przy sobie, a  jeśli jest to niemożliwe, zamknij je w altance;
 • nie opowiadaj postronnym osobom, jaki sprzęt przechowujesz na działce;
 • wychodząc nawet na chwilę zawsze zamykaj altankę;
 • zwracaj uwagę na obcych, którzy bez celu chodzą po ogrodach działkowych – czasem pytanie „Kogo Pan szuka?” może skutecznie odstraszyć złodzieja;
 • powiadom policję o podejrzanie zachowujących się osobach, staraj się zapamiętać ich wygląd;
 • zapisz w sobie znanym miejscu numery fabryczne lub seryjne przedmiotów wartościowych – ułatwisz Policji identyfikację w razie kradzieży
 • jeśli parkujesz swój samochód na ogródkach działkowych – nigdy nie zostawiaj w nim cennych przedmiotów;
 • załóż solidne zamki w swojej altanie,  pomyśl o zamontowaniu dobrych bezpiecznych drzwi, najlepiej by były okute blachą oraz okien z szybami antywłamaniowymi;
 • podziel się swoimi informacjami z dzielnicowym- jego dane znajdziesz na stronie internetowej lub w aplikacji na telefon komórkowy Moja Komenda.

Podziel się swoimi spostrzeżeniami i reaguj na zagrożenie! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie oraz przedstawienie skali, a także rodzaju zagrożeń. Wskaż miejsca, w których chcesz częstszych patroli Policji. Podkreślamy, że strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Poprzedni artykułPożar samochodu w Przemyślu. W środku znaleziono zwłoki
Następny artykułPożar samochodu przy sądzie. Ustalono tożsamość denata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj