Przemyscy policjanci i pracownicy cywilni komendy odpowiedzieli na apel o pomoc dla 5-osobowej rodziny w Piątkowej w gminie Dubiecko. W komendzie została zorganizowana zbiórka, podczas której zebrano przedmioty i artykuły codziennego użytku, a także zabawki i słodycze dla dzieci.

Parę dni temu ukazał się w telewizji program o losach 5-osobowej rodziny z Piątkowej w gminie Dubiecko, która ze względu na trudną sytuację życiową, potrzebuje wszechstronnej pomocy. Ojciec trójki dzieci – Pan Jarosław, niespełna rok temu, uległ wypadkowi samochodowemu i od tamtej pory porusza się na wózku inwalidzkim. Na barkach jego żony spoczywa obowiązek wychowania trójki dzieci – 6-letniej Sabinki, 5-letniej Martynki oraz rocznego Kubusia. Pani Agnieszka, żona Pana Jarosława, ze względu na sytuację po wypadku męża, nie może podjąć pracy zarobkowej, gdyż w domu potrzebują jej dzieci, jak i mąż. Rodzina mieszka w małym, starym domu (zaledwie 30 m2), w którym nie ma bieżącej wody. Potrzebna pomoc!

Policjanci i pracownicy przemyskiej komendy nie raz już udowodnili, że los innych nie jest im obojętny. Na apel odpowiedzieli niemal natychmiast. W komendzie zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów, chemicznych, spożywczych, środków pielęgnacyjnych i zabawek dla dzieci – góra prezentów szybko rosła. Indywidualnie zaangażowali się także w internetową zrzutkę.

Wczoraj, policjanci odwiedzili rodzinę, by przekazać upominki dla dzieci oraz przygotowane paczki. Pani Agnieszka przyjęła gości z otwartym sercem. Sabinka i Martynka z zaciekawieniem przyglądały się policjantom i zadawały wiele pytań odnośnie ich pracy, a na koniec wizyty z uśmiechem pożegnały funkcjonariuszy.

Poprzedni artykułSzkolenie wysokościowe z wykorzystaniem śmigłowca SG [video]
Następny artykułTrwają przygotowania do 79. TdP. W Przemyślu pojawił się Czesław Lang

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj