Policjanci ruchu drogowego z przemyskiej komendy, tak jak policjanci na terenie całego kraju, prowadzili wczoraj wzmożone kontrole prędkości. Celem akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących dozwolonej prędkości oraz uświadamianie kierującym, jakie niebezpieczeństwo niesie zbyt szybka jazda.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Głównym celem działań było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na przemyskich drogach. Akcja na terenie miasta i powiatu trwała od godz. 6 do 22.

W ramach prowadzonych czynności policjanci przeprowadzali kontrole prędkości przy wykorzystaniu wideorejestratorów oraz radarowych mierników prędkości. Łącznie skontrolowali 89 pojazdów i ujawnili 64 wykroczenia przekroczenia dozwolonej prędkości. Jeden kierujący przekroczył  prędkość o 51 km/h w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze reagowali również na inne wykroczenia. Weryfikowali stan trzeźwości kierujących i kontrolowali wyposażenie samochodu oraz wymagane dokumenty, a także sprawdzali, czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa.

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Szczególnie w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność wymagana jest przede wszystkim w okolicach przejść dla pieszych.

Poprzedni artykuł24-latka złamała prawo. Dostała wysoki mandat, punkty i straciła pozwolenie
Następny artykułUroczystości majowe w Przemyślu [program]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj