Policjanci, z wydziału ruchu drogowego przemyskiej komendy, pracowali dziś na miejscu zdarzenia drogowego, w którym ucierpiała piesza. 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych. Na szczęście okazało się, że nastolatce nic poważnego się nie stało. Kierowca, który ją potrącił, został ukarany mandatem w kwocie 3 tys. zł i 10 punktami karnymi.

Dzisiaj, kilka minut po godz. 7, policjanci zostali powiadomieni o potrąceniu pieszej na ul. Biskupa Jakuba Glazera w Przemyślu. Na miejscu okazało się, że 29-letni kierowca volkswagena nie udzielił pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do potrącenia.

Na szczęście 15-letniej mieszkance powiatu przemyskiego nic poważnego się nie stało. Kierowca został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że był trzeźwy.

Mieszkaniec powiatu brzozowskiego nie kwestionował swojej winy. Został ukarany mandatem w wysokości 3 tys. złotych i 10 punktami karnymi.

Policjanci apelują o bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów i przypominają kierowcom, że zbliżając się do przejścia dla pieszych, są obowiązani: zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Poprzedni artykułDwumiesięczny chłopiec pod opieką pijanych rodziców. Odpowiedzą przed sądem
Następny artykuł16-latek miał w szkole słoik z marihuaną. Odpowie przed sądem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj