W gm. Dubiecko woda znów zalała posesje. W Tarnawce, Iskani, Nienadowej i w Słonnem woda z lokalnych potoków wystąpiła z brzegów i zalała drogi, pola uprawne i podmyła posesje i domy.

https://dziejesienapodkarpaciu.pl/powodz-2020-podtopione-domy-posesje-i-zniszczone-drogi-galeria/

W regionie doszło do silnych opadów deszczu, które spowodowały nagły wzrost wód w strumykach i potokach górskich. Potok Jaworniczek wystąpił z brzegów w Iskani, woda zalała domy znajdujące się w okolicy potoka.

Strażacy podali, że doszło do ok. 30 interwencji. Woda zalała piwnice, posesje i drogi. Przerwany został wał przeciwpowodziowy niedaleko terenu budowy nowej hali sportowej. W Iskani woda zalała most i drogę w kierunku Birczy. W tej chwili jest ona zablokowana.

W Tarnawce, obok strażnicy OSP strumyk wystąpił z brzegów, droga była nieprzejezdna, zalało posesje znajdujące się obok cieku wodnego.

„Front burzowy, który przechodzi nad województwem nie przyniósł tak dużych i gwałtownych opadów, jak były zapowiadane. Obecnie odsuwa się on na północ, poza granice regionu” – przekazał Wojciech Czanerle z WCZK.

Do godz. 17 strażacy na Podkarpaciu interweniowali 22 razy, w większości wzywani byli do usuwania gałęzi i konarów z ulic. Kilka interwencji dotyczyło zalanych garaży. Najwięcej pracy mieli strażacy w Przemyślu, gdzie interweniowali 10 razy.

Strażacy podali, że doszło do ok. 30 interwencji. Woda zalała piwnice, posesje i drogi. Przerwany został wał przeciwpowodziowy niedaleko terenu budowy nowej hali sportowej. Na miejscu pracują strażacy wypompowujący wodę z zalanego obiektu. Według informacji jakie dostaliśmy, zawaleniem grozi dźwig.

W Iskani woda zalała most i drogę w kierunku Birczy. W tej chwili jest ona zablokowana.

Poprzedni artykułSymboliczny cmentarz na granicy. Uczcili ofiary ludobójstwa na Wołyniu [foto]
Następny artykułSamochód wjechał w grupę osób. Są ranni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj