Podczas minionego weekendu przemyscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy weekend”. Mundurowi zwracali uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierujących, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Podczas działań funkcjonariusze skontrolowali ponad 1900 kierujących. 4 kierowców prowadziło pojazdy, mimo że wcześniej piło alkohol.

Od piątku do niedzieli przemyscy policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, poprzez ujawnianie i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 1900 kierujących. Wśród tych kierowców znalazły się 4 osoby, które kierowały swoimi pojazdami, mimo że wcześniej piły alkohol.

Pierwszy nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez policjantów w piątek, na terenie  Żurawicy. 36-letni mieszkaniec Przemyśla był w stanie po użyciu alkoholu. Kierował audi mając ponad 0,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w sobotę na terenie Medyki. 42-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki Opel, był w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że miał on ponad 2,5  promila. W nocy, z soboty na niedzielę, na terenie Przemyśla nietrzeźwy kierujący spowodował kolizję wjeżdżając w jedną z latarni na ul. Lwowskiej. 21-letni obywatel Ukrainy kierował oplem mając 2,45 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w niedzielę funkcjonariusze zatrzymali 31-letniego obywatela USA, który kierował fordem mając ponad 3 promile. Informację przekazał świadek, który przemieszczał się za fordem i dzięki podaniu lokalizacji, policjanci udaremnili mu dalszą jazdę.  

Kierowcy stracili prawa jazdy, a  za swoje zachowanie będą dpowiadać przed sądem.

Pamiętajmy, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie opóźnia reakcję i osłabia koncentrację. Kierowcy, będący pod wpływem alkoholu, stwarzają niebezpieczeństwo dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.
 

Poprzedni artykułGroźny wypadek w Nienadowej
Następny artykułGroźny wypadek w Starej Birczy. Lądował śmigłowiec LPR, trzy osoby w szpitalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj